KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Má jít Toseland raději dělat Kickbox?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda USA
09.10.2008
 

Třída MotoGP na okruhu Phillip Island byla zajímavá především v souboji kvarteta Andrea Dovizioso, James Toseland, Shinya Nakano a Jorge Lorenzo. Ovšem na adresu ex-mistra superbiků britského jezdce týmu Tech3 Yamaha Jamese Toselanda se po závodě snesla dosti tvrdá kritika, především ze strany novopečeného továrního jezdce HRC, Itala Andrea Doviziosa.

„Chtěl jsem v závěru ještě zaútočit na Lorenza, ale Toseland mi to neumožnil. Pokud bude Toseland jezdit stále tak brutálně a rizikově, tak bude lepší, když půjde dělat kickbox“, nadával ještě 3 dny po skončení na hlavu britského ex-šampióna italský jezdec. „Riskujeme v MotoGP všichni hodně, ale používáme přitom hlavu.  Toseland ohrožoval i Nakana a Lorenza. Brzdí před zatáčkami hodně pozdě a to i v okamžiku, když nemá žádnou šanci k předjetí. A jen tak blokuje všechny ostatní ve skupině. Každý jezdec má svůj vlastní styl, ale u Toselanda je problém, že to dělá úmyslně“, nebere si na adresu Jamese Toselanda před ústa žádné servítky italský jezdec HRC, Andrea Dovizioso.

Ovšem úplně jiného mínění je osminásobný mistr světa Valentino Rossi. „Můj souboj s Toselandem byl čistý a byl to velký boj, jede jako čert, jako by mu šlo o život. Bojuje prostě o svou pozici a je hodně rychlý.“

A samotný Toseland komentoval souboj s Rossim následovně: „Souboj s Rossim byla pro mě čest.“
Další články sekce