KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Magny Cours - STK 1000 ccm, závod

Text: Jiří Mikší, Foto: Petr Štola
Magny Cours - STK 1000 ccm, závod
05.10.2008
 

OBROVSKÁ GRATULACE !!! Český jezdec Matěj Smrž na Hondě českého týmu MS Racing, startující z Pole position, si na francouzském okruhu Magny Cours po vynikajícím výkonu vyjel skvělé vítězství. Fantastické bylo z pohledu diváka především jeho předjíždění na brzdy. Mladší z bratrů Smržů odstartoval do závodu opatrněji a jezdil ze začátku jako 5. Ovšem během závodu na 14 kol \"vybržďovalˇjednoho soupeře za druhým a tak se mohl v cíli radovat z historického vítězství.

Jako druhý projel cílem domácí Freddy Foray na Suzuki a na stupně vítězů se ještě postavil Ital Claudio Corti na Yamaze. 

Na čtvrtém místě dojel další Ital Alessandro Polita na Ducati, pátým v cíli pak byl vedoucí jezdec šampionátu Belgičan Xavier Simeon se Suzuki.

V Top 10 dnes dále dojeli šestý Julien Millet, sedmý Sylvain Barrier a osmý Kenny Foray - všichni z Francie na Yamahách, devátý Švýcar Michael Savary na Suzuki a jako desátý Ital Michel Pirro na Yamaze.

A body z Francie si ještě vezou domácí Maxime Berger na Hondě (11.), Australan Chris Seaton na Suzuki (12.), Ital Domenico Colucci na Ducati (13.), další jezdec českého týmu MS Racing, Brit Barry Burrell s Hondou (14.) a konečně Ital Davide Giugliano na Suzuki (15.).

Další český jezdec Michal Drobný na Hondě týmu Intermoto dojel dnešní závod na 34. místě.


Další články sekce