KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Maminka Stefana Bradla nesmí do Estorilu

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ Grizzly Gas Kiefer Rac
Maminka Stefana Bradla nesmí do Estorilu
10.04.2008
 

Včera jste si mohli přečíst v článku od Petra Štoly o nejznámějších dvojicích otců a synů v motocyklovém silničním sportu. Mezi ty aktuelní patří otec Helmut (ex-vícemistr světa ve dvěstěpadesátkách) a syn Stefan (aktuelně druhý jezdec GP do 125 cc) Bradlovi. A já jsem našel v zahraničním tisku jednu zajímavost.

Vyhraje mladý Němec Stefan Bradl v Estorilu svůj první závod Grand Prix? Je to klidně možné a tovární jezdec Aprilie týmu Grizzly Gas Kiefer pro to dělá možné i nemožné.
Bylo to v roce 1991, když Stefanův otec Helmut vyhrál v Jerezu svou první Grand Prix. A jeho žena, tedy Stefanova matka Gisela zůstala tehdy doma v Německu.
A tak se nemůžeme ani moc divit, že Stefanova prosba před tímto víkendem byla následující: "Maminko, zůstaň prosím doma".

Stefan Bradl je zatím největší překvapením nejslabší kubatury, třetí v Qataru, čtvrtý v Jerezu - to znamená 2. místo v průběžném hodnocení mistrovské tabulky. A kromě toho mu Estoril sedí, vloni zde na divokou kartu dojel na 6. místě!

A letos má Stefan Bradl k dispozici tovární motocykl z Noale, takže proč vlastně né..Navíc skoro kilometr dlouhá cílová rovinka by mu měla přinést jednu velkou výhodu, zatím mu totiž byla na obou dvou absolvovaných závodech Grand Prix naměřena ta nejrychlejší maximální rychlost této kubatury! Odborníci tvrdí, že nikdo jiný se tak SUPER nedokáže schovat do kapotáže.

Nechme se v neděli odpoledne překvapit. Jen podotýkám, že tentokráte se stopětadvacítky jedou jako poslední závod.


Další články sekce