KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marc Marquez má po sezoně

Foto: Repsol YPF
Marc Marquez má po sezoně
17.10.2008
 

Španěl Marc Marquez prožil dnes velmi dramatické chvíle, po kterých se v letošní sezoně Grand Prix 125cc již zřejmě neobjeví.

Na konci prvního volného tréninku společně havarovali španělský jezdec Marc Marquez a Francouz Cyril Carrillo. Zatímco Carrillo ihned nasedl na svůj stroj a pokračoval v tréninku, Marquez zůstal dlouhé minuty ležet vedle svého stroje KTM, do kterého měl zaklíněnou nohu. Několik dlouhých a pro jezdce týmu Repsol KTM 125cc především velmi bolestivých minut trvalo, než se traťovým komisařům vůbec podařilo vysvobodit Marqueze z pevného sevření. Dle prvních informací má Španěl poškozenou chrupavku holenní kosti. Léčení si vyžádá minimálně dvoutýdenní přestávku v závodění, což znamená, že poté, co Marquez kvůli zranění pravé ruky neabsolvoval první dva závody roku, nebude moci z podobných důvodů nastoupit ani do posledních dvou závodů této sezony.

„Byla to divná havárie,“ komentoval situaci Raul Jara, sám bývalý závodník Grand Prix a nyní sportovní ředitel týmu Repsol KTM 125cc. „Vypadalo to, jako kdyby o něj Carrillo zezadu zachytil. Marc neví přesně jak se to stalo, ale bohužel skončil s oběma nohami uvězněnými mezi zadním kolem a kyvnou vidlicí. Trochu to trvalo, než mu uvolnili pravou nohu a v prvních okamžicích to nevypadlo dobře. Po rentgenu to ukazuje na poškozenou chrupavku v oblasti holenní kosti. To není zase tak špatné, Marc je ještě hodně mladý, s tím jak poroste, tak by se mělo vše dát do pořádku. Nyní se však musí vrátit do Španělska, kde podstoupí další vyšetření.“


Další články sekce