KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marvin Musquin může startovat ze KTM

TZ KTM, foto: R. Archer
Marvin Musquin může startovat ze KTM
31.07.2009
 

Francouzský lídr světového šampionátu MX2 Marvin Musquin může pokračovat v boji o titul této třídy.

Všichni jistě znáte příběh vedoucího jezdce MX2 GP Marvina Musquina, který ve Švédsku nesměl startovat na motocyklu KTM. Dnes je vše jinak a mladý jezdec může pokračovat ve své cestě za splněním snu.

A o co že jde? Marvin Musquin odstartoval letošní sezonu s motocyklem Honda CRF 250R týmu NG Honda. V průběhu sezony však přestoupil k rakouské KTM, na jejíž stroji nastoupil do dalších závodů MX2. Továrna Honda dala vše k soudu s odůvodněním na porušení platného kontraktu, tento soud vyhrála a Marvin Musquin nesměl dále startovat na motocyklu KTM. Aby se jezdci Honda ještě více pomstila, neumožnila mu dále ani jezdit na jejím materiálu, což vedlo k tomu, že Marvin Musquin nesměl ve Švédsku jet na KTM a nemohl na Hondě. Dnes je vše jinak.

Po intenzivních jednání mezi KTM, NG Honda Teamem a Honda Europe, bylo nalezené rozumné řešení vzájemného sporu. Marvin Musquin může startovat za tovární tým KTM, což bylo umožněno po zaplacení výjimečných nákladů spojených s přestupem od Hondy a s poplatky za všechna projednávání. Tato vzájemná dohoda umožnila devatenáctiletému jezdci podepsat novou smlouvu s KTM, která je uzavřená až do konce sezony 2011.


Další články sekce