KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Matěj Smrž pojede i IDM na Hockenheimu

Text a foto: tisková zpráva Inghart Racing
Matěj Smrž pojede i IDM na Hockenheimu
27.08.2009
 

Tisková zpráva týmu Inghart Racing se vrací k závodu IDM v Assenu, ale na závěr i oznamuje, že Matěj Smrž pojede s tímto týmem i finálový závod IDM na okruhu Hockenheim.

První vítězství v sezoně pro náš závodní tým v 42. Int. ADAC Würzburger Motorradrennen na okruhu TT v Assenu.

Po problémech v začátku sezony IDM se šéfové týmu Ingo Härtel a Albert Schedl rozhodli ke změně struktury týmu a návratu na závodní dráhu. Konec týdne prožil nově rekonstruovaný tým v holandském Assenu, kde se zúčastnil předposledního závodu IDM Superbike 2009. Vynikající výsledek nakonec potvrdil, že toto rozhodnutí bylo správné. Team Inghart startoval s novým jezdcem Matějem Smržem. Ve dvou úchvatných závodech získal 24 roků starý Čech vítězství a ve druhém závodě velmi dobré 4. místo!

„Vše v pořádku“ zářil na konci týdne celý tým.

Již v tréninku ukázal Matěj Smrž, který jinak jezdí Mistrovství světa Supersport, že s ním musí soupeři počítat. Kvalifikace přinesla první souboj s Martinem Bauerem, německým šampiónem z roku 2008. Bauer a Smrž byli jediní piloti, kteří se dostali na hodnotu 1:40, a o pouhých 0,066 sekundy byl nakonec Bauer rychlejší. Smrž byl na startu na 2. pozici.

Ztrátu z tréninku Smrž zlikvidoval v prvním závodě. Blesková reakce na pokyn startéra dostala Smrže a Bauera do souboje o vítězství. Jejich pronásledovatelé s touto dvojicí brzo ztratili kontakt, a poté, co se Matěj dostat v 9. kole do vedení, si nakonec s náskokem 4,9 sekundy přijel na Inghart Hondě i pro první vítězství v závodě IDM.

Ve druhém závodě nedělního odpoledne již neměl Matěj Smrž při startu tolik štěstí. Po startovacím manévru byl sevřený do početné skupiny. Zatímco Martin Bauer, Jorg Teuchert a Andreas Meklau ujížděli na čele závodu, musel se Matěj protlačit přes skupinu jiných jezdců. „Dlouho jsem visel za KTM a Garethem Jonesem,“ líčil svou jízdu Matěj Smrž poté, co projel na 4. pozici cílem závodu. „Pak jsem ve snaze dojet skupinu příliš opotřeboval pneumatiky, navíc ta mezera od vedoucí skupiny již byla hodně velká“

Večer po úspěšném závodě se Ingo Härtel a Matěj Smrž dohodli na společné účasti ve finále IDM, které se pojede na okruhu Hockenheim.


Další články sekce