KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Matěj Smrž v roce 2010 do IDM

Tisková zpráva Matěje Smrže
Matěj Smrž v roce 2010 do IDM
09.12.2009
 

Jak spoustu z vás tušilo, na přes rok se Matěj Smrž usídlí do čím dál prestižnějšího německého šampionátu Superbiků v IDM.

Mladší z dvojice bratrů Smržů v loňském roce zkoušel své štěstí v sérii mistrovství světa Supersportů, kde se od začátku svého snažení potýkal s četnými komplikacemi.

„Na konci sezóny 2008, po které jsem věřil díky mým úspěchům ve třídě Superstock FIM Cup 1000 v dobré angažmá, jsem vyrazil do Maďarska podepsat smlouvu s týmem Factory Racing (WSSP). Byla to obrovská chyba, ale teď už je to pryč a za rok se opět stalo spoustu věcí, které změnily kompletně směr mého snažení v silničním závodění,“ řekl Matěj.

Tři závody před koncem sezóny v mistrovství světa Supersportů své trápení Matěj zastavil, když se o jeho záchranu pokoušel tým MS Racing, který bez předsezóního rozpočtu odjel s Matějem 7 světových závodů této třídy. Matěj tedy mohl čekat jedině na zázrak, který se asi stal, protože jej na předposlední závod Superbiků v IDM angažoval Ingo Härtel v týmu INGHART. Tyto dvě rozjížďky Matěj zúročil prvním a čtvrtým místem a to byl rozhodně základ dobré spolupráce. K domluvě této dvojice dolšo i pro poslední závod na Hockenheimringu na tzv. finále, kde Matěj jednu jízdu nedokončil pro poruchu na svém stroji, ale poslední závod sezóny, už se opět ukázal na stupni vítězů na třetí pozici.

„Byla to pro mě obrovská příležitost, které jsem se snažil, po opravdu smutné sezóně na Supersportu, chytnout. Samozřejmě jsem vůbec netušil na jaké úrovni se IDM jezdí a mohl to pro mě být i krok zpět, ale nakonec jsem opravdu rád, že jsem se rozhodl v tomto prestižním seriálu závodit. Za tuto šanci pochopitelně děkuji týmu Inghart.“

Tyto všechny skutečnosti vedly k jediné věci, Matěj Smrž a německý tým Inghart v čele s panem Ingo Härtelem se dohodli na celoroční spolupráci, při které jim nepůjde pouze o boj v IDM Superbike, ale také o účast minimálně ve dvou závodech WSBK na divokou kartu. Jaké dva závody v mistrovství světa Superbiků Matěj Smrž za tým Inghart odjede, je stále otevřené.Další články sekce