KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Matěj Smrž výborně zahájil na Nürburgringu

Text a foto: Petr Štola
Matěj Smrž výborně zahájil na Nürburgringu
13.06.2008
 

Sedmé místo a tím i druhá řada, patří po prvním dni německého kola WSBK českému jezdci Matěji Smržovi, který na okruhu Nürburgring startuje v FIM Superstock 1000 Cupu.

Matěj Smrž, jezdec týmu MS Racing,  výborně vstoupil do dalšího kola FIM Superstock 1000 Cupu,  když dnes na německém okruhu Nürburgring nejprve v ranním tréninku skončil na 8. místě a poté v odpolední kvalifikaci dokázal dále své umístění vylepšit, když kvalifikační boj ukončil sedmým nejlepším časem.

 

Matěj Smrž (2:02,192):

“S dnešním dnem jsem určitě spokojenej. Já, Barry i tým jsme tady poprvé, takže nemáme vůbec žádné informace o nastavení motorky. Trochu nám poradil Ten Kate, se kterým letos spolupracujeme. Ráno nám trochu padaly kapky, ale dalo se jet a trénink jsem odjel celý. Asi 4 minuty před koncem jsem zajížděl do boxů dokonce na prvním místě. Pak jsem už nestihl zajet rychlý kolo, takže jsem se propadnul na 8. místo. Tenhle okruh se mi hodně líbí a to je taky důležitý. Trať mi sedla. Do první kvalifikace jsme udělali nějaké změny, ale nic zásadního. Trochu jsme to změkčili, protože oproti Monze to tady je úplně jiné. Pak jsem v kvalifikaci zajel sedmé místo, což je prozatímní druhá řada. Zítra může pršet a tak je dobře, že se mi podařilo skončit na této pozici, protože start je hodně důležitý. Aby výsledek k něčemu byl, musím stát vpředu, do třetí řady. Takže zatím sedmé místo a spokojenost. Motorka funguje skvěle, kluci z týmu pracují taky velmi dobře. Když jsem viděl tu zatáčku, kterou tady končí cílová rovinka, přemýšlel jsem jak to projet v závodě. Když se budu cpát dovnitř, tak mě může někdo sundat, protože tam se bude tlačit každej, když pojedeš uprostřed, tak to je buď anebo. Zleva to je zase riziko, že to někdo dá rovně a tebe vezme taky. Základ je stát vpředu a mít dobrej start, ale může se stát to co v Monze, že i ty zpředu padali.“

 

 

Další články sekce