KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mates v Assenu ze 2. místa

Ilustr. foto: Team Inghart
Mates v Assenu ze 2. místa
22.08.2009
 

Pouhých 0,066 sekundy rozhodlo o vítězi superbikové kvalifikace dalšího závodu IDM.

Na okruhu TT Assen zvítězil v kvalifikaci Martin Bauer z týmu Holzhauer Racing Promotion, který nejrychlejší kolo druhého tréninku zajel za 1:40,726. Ovšem pouze o 0,066 sekundy pomalejší byl náš Matěj Smrž, který na Hondě CBR 1000RR týmu Inghart zajel čas 1:40,792 (jen pro porovnání čas jeho bratra Kuby ze superpole na závod WSBK – 1:37,765). Miloš Čihák se oproti dopolední kvalifikaci zlepšil o 0,6 sekundy, přesto s časem 1:44,980 klesl o jednu pozici a do závodu tak bude startovat z 35. místa.

A proč Matěj Smrž a tým Inghart v IDM? Na tuto otázku odpověděl šéf týmu Ingo Härtel: „Smrž má zkušenosti ze světových závodů supersportů, ale i superbiků. Závod v Assenu je perfektní příležitostí, jak se navzájem poznat. Matějův brat Kuba by se měl přijet podívat taky, takže by měla být pro závod zaručeně dobrá atmosféra. Pokud to mezi námi bude fungovat, tak bychom mohli společně vyrazit i na poslední závod IDM na Hockenheim. Může to být zajímavá a úspěšná budoucnost našeho týmu,“ říká Ingo Härtel, šéf týmu, který ještě nedávno figuroval jako satelitní tým italské MV Agusty pro německý šampionát IDM.

Ke změnám na čelních pozicích nedošlo ani ve druhé třídě, kde startují čeští jezdci, tedy ve třídě 125GP. Zde pole position získal Marcel Schrötter, který zajel čas 1:48,070. Náš Karel Pešek skončil stejně jako v dopolední kvalifikaci, tedy na čtvrtém místě, na kterém ztratil 1,674. Odpoledne se totiž jezdilo na vlhkém asfaltu. Ladislav Chmelík s FGR bude startovat ze 32. pozice, když jeho ztráta činila 6,310 sekundy.


Další články sekce