KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. května do 29. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Max Biaggi nejrychlejším

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Racing
18.02.2009
 

Římská diva, tedy tovární jezdec Aprilie Max Biaggi, dokončil testování na australském okruhu Phillip Island jako nejrychlejší jezdec ze všech zúčastněných.

Test WSBK na Phillip Islandu - 3. den

  1. Max Biaggi, Aprilia 1.32.59 (71 kol)
  2. Regis Laconi, Ducati 1.32.60 (62)
  3. Shinya Nakano, Aprilia, 1.32.72 (68)
  4. Broc Parkes, Kawasaki, 1.32.90 (70)
  5. Leon Haslam, Honda, 1.33.20 (65)
  6. Tommy Hill, Honda, 1.33.30 (55)
  7. Roberto Rolfo, Honda, 1.33.50 (95)
  8. Makoto Tamada, Kawasaki, 1.33.90 (80)

Italský jezdec, který při včerejším pádu pouze poškodil motocykl, byl nejrychlejším mužem třetího dne prvního dílu testování před úvodním závodem seriálu WSBK 2009. Tovární jezdec Aprilie zajel čas 1:32.59. Následovali Francouz Regis Laconi (D.F.X. Ducati) a Shinya Nakano (Aprilia) se vešli od 0,1 , respektivně 0,2 sekundy.

"Tyto tři dny testování byly velmi důležité. Všechny tři dny testování jsme jezdili s materiálem, který jsme měli k dispozici. A to za každých podmínek. Nyní známe všechny problémy a můžeme na nich začít pracovat. Modifikace jsou nutné, samozřejmě né vzhledem k prvnímu závodu, ale k těm dalším.", okomentoval celé testování Biaggi. 

Kromě Biaggiho testoval všechny tři dny pouze jeho týmový kolega Shinya Nakano, který dnes lehce spadl. Hůře dnes dopadl Regis Laconi, ten si při pádu zlomil prsteníček na levé ruce. Po návštěvě nemocnice pak ale Laconi dokončil kompletní dnešní testovací program. 

Nečekaně silným byl ale Australan Broc Parkes s Kawasaki, který skončil jen 0,3 za Biaggim jako čtvrtý. A také tým Stiggy Honda může být spokojený: Jen 0,7 sekundy chybělo Leonu Haslamovi na nejrychlejší čas, a také Roberto Rolfo nezůstal o mnoho vzadu, navíc na něm nebylo skoro vůbec vidět to zranění ramene, které ho handicapovalo ještě v Portimao.

Testy na Phillip Islandu pokračují v sobotu a v neděli, kdy se zde představí tovární týmy Ducati, BMW, Suzuki, Hondy a také Yamahy jezdci jako Nori Haga, Michel Fabrizio, Max Neukirchner, Carlos Checa či Ben Spies.

Testoval ale nesmí Aprilia, ačkoliv o to požádala, ale především tovární tým Ducati Xerox ústy svého šéfa Davide Tardozziho se vehementně postavil proti...

 

Další články sekce