KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Max Biaggi není plně koncentrovaný ...

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Max Biaggi není plně koncentrovaný ...
30.04.2008
 

říkají o něm lidé z jeho okolí. Místo aby se věnoval současnému šampionátu, tak ho rozptylují i jiné záležitosti! Jaké?

V Assenu až 18. místo v kvalifikaci, to znamenalo neúčast v Superpole. A v závodě samotném 10. a 12. místo. V průběžné klasifikaci šampionátu pak je Max 8. ziskem 54 bodů se ztrátou 134 bodů na vedoucího Baylisse, ale i 30 resp. 12 bodů na své nástupce u továrního týmu Suzuki (tedy na Fonsi Nieta a Maxe Neukirchnera). Pochopitelně nutno přihlédnout k tomu, že byl zraněný po těžkém pádu na Phillip Islandu a ve Valencii nemohl jet naplno a tedy také vždy bodovat. Ale jeho současné výkony nemají s jeho zraněním ruky nic společného. 

Prostě v Assenu byl Biaggi pouze stínem bývalého Maxe. Přitom sám Biaggi několikrát opakoval, že jeho těžké zranění je už v pořádku a rozhodně to neovlivnilo jeho výkon v Nizozemí. Nepodařilo se mu vůbec nastavit motorku a také si stěžoval na malou důvěru v přední kolo.

Ovšem přímo z jeho tábora se ozývají úplně jiné hlasy a to hodně kritické. Zainteresovaní lidé z týmu Sterilgarda tvrdí, že Max má momentálně v hlavě tolik jiných věcí a tak není schopen se koncentrovat na svou práci - tedy na pořádný Set-up a jezdecký výkon.  

Italská média neustále přinášejí nové a nové články o spojení Biaggiho jak se superbikovou Aprilií, tak dokonce i s BMW.

Navíc je zde ta "neblahá" záležitost s testováním Melandriho GP8 a snad eventuálního návratu Biaggiho ho světa MotoGP.

A sám Biaggi se snad už vidí jako nástupce Troye Baylisse v továrním týmu Ducati Xerox...


Další články sekce