KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR Brno

Text a foto: Petr Štola
MČR Brno
24.05.2009
 

Druhý závod republikového šampionátu roku 2009 je minulostí. Za krásného počasí se bojovalo v moravské metropoli Brně.

125 SP
Nádherný souboj o vítězství v hodnocení domácího šampionátu předvedla pětice Klejch, Sedlo, Lamich, Coppa a Kolář. Souboj této skupiny trval celý závod a na jeho konci tyto jezdce dělilo pouhých 1,1 sekundy. 25 bodů do republikové tabulky bral Jiří Klech, který je tak i bezpečně na vedoucím místě průběžné klasifikace roku 2009. Druhý za nim dojel Mirek Sedlo, který na třetí místo odsunul Radka Lamicha. Za čtvrtým Italem Pierre Coppou poté dojel na páté pozici Petr Kolář.
V závodě celkově vyhrál Chorvat Dominik Nervo, před Slovákem Puškárem a Italem Trevisanem.

125 GP
Lukáš Šembera vedl závod, získal drobný náskok, o který sice přišel, ale především ve Schwantzově zatáčce havaroval. Z vítězství se tak nakonec radoval Jakub Kornfeil, který o tři sekundy porazil Karla Peška. Třetí v cíli byl Ital Gnani, který ovšem do našeho mistráku neboduje, stejně jako čtvrtý Ital Tarozzi i pátý Němec Hanus. Pro republikový bronz si tak přijel na šestém místě celkově Jakub Jantulík. V celkovém pořadí této třídy je na čele Michal Prášek, který si dnes připsal 5. místo a má celkem 36 bodů. Druhý je Tomáš Vavrouš, který dnes přijel v domácím šampionátu na 7. místě. Trojici nejlepších uzavírá Petr Zářecký, dnes na solidním 4. místě v MČR.

Superstock 600
Vítěz kvalifikace Igor Kaláb se po startu ujal vedení, ovšem ještě v prvním kole havaroval. O vítězství si to poté dával náš Tomáš Holubec s Rusem Krapukhinem. Ten byl ovšem kvůli startu diskvalifikován a tak se z vítězství i z postupu na vedoucí místo celkové klasifikace radoval právě Holubec. Absolutní i republikové pódium poté vypadalo tak, že za vítězným Holubcem přijel druhý Michal Salač a třetí Jirka Brož. Stejné je i pořadí v celkové klasifikaci.

Superstock 1000
Souboj Michala Filly, Ondry Ježka a Itala Pellizzona, okořenil nejhezčí závod dne. Z vítězství se nakonec radoval, stejně jako na Hungaroringu, Michal Filla, který o 0,4 sekundy porazil Ondru Ježka. Za třetím Pellizzonem si pro 16 republikových bodů a pro bronzový věnec v MČR, dojel Tomáš Mikšovský. Čtvrté místo v MČR a páté v AA, si vyjel nováček této třídy, ale jinak zkušený Radek Rous. Pro své letošní první republikové body si dále dojel Michal Drobný, startující jinak v italském šampionátu stejné třídy. V celkovém pořadí vede s padesáti body Filla. O 14 bodů méně má Tomáš Mikšovský, třetí je Radek Rous, který si dnes připsal 13 bodů za 4. místo a má jich tedy celkově 29.

Supersport
Vítěz závodu AA byl sice Slovinec Pintar, který porazil Rumuna Muresana, ale z vítězství v MČR se radoval celkově třetí Jirka Brož. Za jeho zády bylo v hodnocení MČR stejné pořadí jako na Hungaroringu, tedy druhý Jirka Fejta a třetí Ondra Korčák. Stejné pořadí je tedy i v celkové klasifikaci, kde má Brož 50 bodů, Fejta 40 a Korčák 32.

Superbike
V nejsilnější kategorii se z 25 bodů do MČR radoval Miloš Čihák, který skončil na 3. místě v tomto závěrečném závodě dne, jenž vyhrál dominantním způsobem Jirka Dražďák startující se slovenskou licencí. Na druhém místě MČR dojel Zdeněk Brabec, třetí byl Jirka Dorňák. Čihák se tak dostal i na vedoucí místo průběžného pořadí MČR, kde má 41 bodů. Jen o bod méně má Brabec, třetí Dorňák má pak na svém kontě bodů 27.

Kompletní výsledkové listiny naleznete na webu silničního šampionátu www.motoczech.cz
Další články sekce