Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.

MČR - FINÁLE SUPERMOTO VYSOKÉ MÝTO

Text/Foto:Petr Zeman
MČR - FINÁLE  SUPERMOTO VYSOKÉ MÝTO
29.09.2009

Velké FINÁLE SUPERMOTA se konalo o tomto slunečném víkendu na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě.

Tento okruh je mezi závodníky velmi oblíbený. Škoda jen, že se tady jel pouze jeden závod ! Neví někdo proč ?
Nicméně účast relativně hojná, počasí naprosto ideální. Nic nebránilo odstartovat poslední závod letošního mistrovství České republiky v SUPERMOTO.
Jak to poslední dobou bývá, nejlepší závod udělali kluci v kategorii OPEN.
Plný startovní rošt sliboval pěknou podívanou. Minimální časové odstupy v kvalifikaci to jen potvrdily.
Skvělý čas zajel Petr Záruba, který jel o titul. Jen těsně za ním na druhém místě se blýskl skvělým časem Honza Zeman. Další pak byl Lukáš Ducháček.
Do prvního závodu měl nejlepší start právě Lukáš Ducháček. Svoje vedení ale udržel jen několik kol. Zdolal ho Petr Záruba. O třetí místo celý závod bojoval Honza Zeman s Jiřím Bartošem. Jiří ale svou defenzivní jízdou bez chyb před sebe nikoho nepustil. Cílovou čárou sice projeli takřka zároveň, ale Bartoš o setinku dřív.
Start do druhého závodu se nejlépe vyvedl Honzovi Zemanovi. Ujal se vedení a celý závod odolával zle dotírajícímu a rychlému Petru Zárubovi. Honza přišel o svoji první příčku v posledním kole tři zatáčky před cílem v krásném a férovém souboji.

Celkově po dvou závodech se tedy ustálilo toto pořadí, Petr Záruba, Honza Zeman, Lukáš Ducháček. Tento poslední díl také rozhodl o celkovém pořadí seriálu kategorie OPEN.

Mistrem se stal s 226 body Petr Záruba, druhá příčka patří Lukáši Ducháčkovi s 202 body, třetí místo za 179 bodů získal Lukáš Snížek. Dále pak čtvrté místo obsadil zkušený Aleš Fučík se 172 body, páté místo a 160 bodů patří Honzovi Zemanovi.

Závody kategorie PRESTIGE  jsou poznamenané malou účastí. Ale jinak se je rozhodně na co koukat. Opět exeloval Tomáš Trávníček, který vyhrál první závody před Vítem Janouškem. Ten se ale velmi pěkně rozjel a potvrdil tak strmě stoupající formu, což je před závodem národů určitě příjemné. Třetí v první rozjížďce je další nominovaný účastník závodů národů Jirka Boček.
Druhý závod dne kategorie PRESTIGE ovládl Vít Janoušek. Zato Tomáš Trávníček měl smůlu. Nepříjemným pádem se zraněním zápěstí předčasně ukončil tento závod. Tomáš dostal nominaci na závod národů do bulharského Plevenu za Slovensko a doufejme, že toto zranění nebude důvodem jeho neúčasti v těchto prestižních závodech.Na druhé místo, které nedobrovolně opustil Tomáš postoupil Jirka Boček a na třetí David Brabec.
Celkové pořadí prvních tří nejlepších českých závodníků SUPERMOTO je tedy : 1 Tomáš Trávníček 191 bodů, 2 Jiří Boček 186 bodů, 3 Vít Janoušek 175 bodů.

Mitas Cup se v Mýtě vyvedl a to jak do účasti tak do napínavosti. Zdeňka Antonyho pěkně potrápil Vít Stránský, který se těchto závodů zúčastnil vůbec poprvé. Obě jízdy bojoval s Antonym o vítěztví a zvítězil. Nic to ale nezměnilo na celkovém pořadí celého MITAS CUPU. V něm jasně zvítězil Zdeněk Antony před Vladimírem Potužákem a Alešem Cikánkem.

Na závod čtyřkolek dorazilo také daleko více závodníků než obvykle. Kožich všem svou totálně brutální jízdou vyprášil Jindřich Petlach, zvítězil v obou závodech. Dvakrát druhý byl Jan Jasanský a dvakrát třetí místo patřilo Vladimíru Bouškovi. Titul ale získal v této kategorii Jan Jasanský následován Vladimírem Bouškem a třetí místo celkově patří Jaroslavu Nováčkovi.

Závodníci i doprovod slavili, někteří se radovali z dosažených výsledků, někteří ne. Ale všichni bez rozdílu mysleli na nedávný a nešťastný úraz Lukáše Šembery. A aby toho nebylo málo tak přišla další nešťastná zpráva z Lokte o pádu a zranění motokrosaře Michaela Špačka.
Jménem všech zúčastněných přeji kluci brzké uzdravení !!