KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR Indoor Trial Praha

Foto: www.jirkasvoboda.cz
MČR Indoor Trial  Praha
16.03.2009
 

Na pražském výstavišti v Holešovicích proběhl halový trialový šampionát, z dalšího titulu Mistra ČR se radoval Jiří Svoboda.

Na pražském výstavišti v Holešovicích proběhlo české mistrovství v halovém trialu. V rámci tradiční výstavy Motocykl 2009 se návštěvníkům a fanouškům tohoto motocyklového sportu postupně představila devítka závodníků. Pořadatelé v letošním roce přiblížili formát tohoto závodu ke světovému šampionátu, když z kvalifikačního kola postupovala čtveřice nejlepších k dvěma hlavním kolům závodu. V nich byl nakonec po oba dva dny nejlepší Jirka Svoboda, jenž tak velmi suverénním způsobem obhájil domácí halovou korunu.

Páteční závod se jel za nepříliš příznivého počasí, občas zapršelo, foukal vcelku silný vítr a byla zima,“ vzpomíná na svých stránkách na páteční kolo staronový Mistr ČR Jirka Svoboda. „Z důvodu nejlepšího výsledku v rozjížďce jsem jel finále jako úplně poslední. V prvním finálovém kole jel nejlépe Martin Křoustek s nulou, já měl 2 body, Pavel Balaš 8 bodů a Vlado Kothay 16 bodů. Druhé kolo se ještě ztížilo a když Pavel přivezl z druhého kola bodů 7, věděl jsem, že to bude ještě zajímavé,“ doplňuje jezdec, jenž v první sekci druhého kola bodově dotáhl tehdy vedoucího Martina Křoustka. „Hned na dalším úseku Martin udělal chybu a i vlivem jeho značné nervozity chytil 5 trestných bodů. Od té doby jsem již jen kontroloval situaci, Martin chytil ještě jednu pětku na paralelce, a tudíž bylo vše jasné.“

Ovšem první den o titulu nerozhoduje, stačilo například pouze to, že by se v sobotu pořadí obrátilo a konečné vítězství by si odnášel náš nejlepší venkovní trialista. Ten nakonec tímto způsobem prohrál i titul Vicemistra ČR, když při bodové shodě s Pavlem Balašem rozhodoval lepší výsledek z posledního závodu. Jako nůž máslem ovšem prošel sobotním programem Jiří Svoboda, který po nule v kvalifikaci přidal nulu v prvním soutěžním kole a jeden trestný bod v kole druhém. Obhájil tak nejen páteční vítězství, ale i domácí titul.

„Již čtyři roky mne na umělých překážkách v ČR nikdo neporazil, kromě roku 2007 kdy jsem ovšem v závodě v Praze nestartoval,“ říká staronový halový Mistr ČR Jiří Svoboda. „Martin Křoustek se na tento závod speciálně připravoval ve stodole Jirky Fikejze, já žádnou speciální přípravu na umělé překážky neabsolvoval. Martin je suverénní venku, ale umělé překážky jsou mojí parketou. Jízda na přesnost, na umělých překážkách a i veliká válka nervů kde není prostor něco napravovat, tam vítězím já.“

MČR Indoor Trial – Praha (pátek)
1.- Jiří Svoboda (CZE-Beta) 4 tr. body
2.- Martin Křoustek (CZE-Beta) 12
3.- Pavel Balaš (CZE-Gas Gas) 15
4.- Vlado Kothay (SVK-Gas Gas) 38
nepostoupili z kvalifikace
5.- Lukáš Petráček (CZE-Gas Gas) 23
6.- Jiří Fikejz (CZE-Sherco) nedokončil kvalifikaci

MČR Indoor Trial – Praha (sobota)
1.- Jiří Svoboda (CZE-Beta) 1 tr. bod
2.- Pavel Balaš (CZE-Gas Gas) 6
3.- Martin Křoustek (CZE-Beta) 7
4.- Lukáš Petráček (CZE-Gas Gas) 35
nepostoupili z kvalifikace
5.- Jiří Rathouský (CZE-Gas Gas) 20
6.- Dominik Wünsch (CZE-Sherco) 20
7.- Jan Balaš (CZE-Gas Gas) 20

MČR Indoor Trial 2009 – konečné pořadí
1.- Jiří Svoboda – 40 bodů
2.- Pavel Balaš – 32
3.- Martin Křoustek – 32
4.- Lukáš Petráček – 24
5.- Vlado Kothay – 13
6.- Jiří Rathouský – 11
7.- Dominik Wünsch – 10
8.- Jan Balaš – 9
Jiří Fikejz – nedokončil kvalifikaci prvního dne


Další články sekce