KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR Most kvalifikace

Text a foto: Petr Štola
MČR Most  kvalifikace
26.07.2008
 

Na okruhu v Mostě proběhly dnes kvalifikační boje na třetí závod silničního mistrovství ČR.

125 SP
Radek Chlíbek byl z českých reprezentantů této třídy nejrychlejší, když celkově v hodnocení Alpe Adria šampionátu mu patří třetí místo. Chlíbek tak do závodu bude startovat z první řady. Ve druhé řadě budou stát dva naši zástupci, když šesté místo získal Miroslav Popov a sedmé Radek Lamich.

Supermono
Johannes Kehrer získal pole position pro závod jednoválcových strojů. Německý jezdec o doslova „parník“ porazil zbytek jezdeckého pole, když druhý nejrychlejší Libor Kamenický ztratil na Kehrera 3,5 sekundy! O kvalitě a vyrovnanosti této třídy svědčí odstupy dalších jezdců. Třetí Karel Kalina ztrácí další bezmála čtyři sekundy, zatímco již pátý jezdec výsledkové listiny kvalifikace dostal naloženo již 10 sekund!

125 GP
Gabriele Gnani a Karel Pešek, to je vítězná dvojice kvalifikačních bojů. Pole position získal italský jezdec, když náš mladík na něj ztratil 0,2 sekundy. Kája dopoledne v kvalifikaci havaroval a snad  proto se dále již nedokázal zlepšit. Závod tak slibuje napínavou podívanou s nebývalým množstvím startujících jezdců (30). Z našich jezdců se kvalifikoval po Peškovi nejlépe celkově čtvrtý Michal Prášek. Osmou pozici obsadil Jakub Kornfeil, jenž v Mostě sedlá stroj FGR.

Superstock 600
Václav Bittman zvítězil v kvalifikaci této třídy, když o pouhou desetiny odsunul na druhé místo Radomila Rouse. V nejlepší pětici skončili ještě i čtvrtý Igor Kaláb a pátý Tomáš Holubec, kterému ve druhé řadě bude dělat společnost i Jirka Brož.

Superstock 1000
Andreas meklau sice zvítězil v kvalifikaci, nicméně domácí Petr Čermák na něj ztratil pouze 0,3 sekundy. Čermoň tak skončil v kvalifikaci druhý, když byl samozřejmě nejlepším jezdec startujícím s licencí ACČR.  Jako třetí celkově a jako druhý z našich se do závodu kvalifikoval Kamil Prager, který byl ještě o dalších sedm desetin pomalejší.

Supersport
Radomil Rous zvítězil v kvalifikaci této třídy, ovšem na vynikajícím třetím místě skončila Markéta Janková, která na čtvrté místo odsunula Jirku Brože.


Superbike
I v této třídě byl nejrychlejší Andras Meklau, který zde jíž ktraloval. O bezmála 1,7 sekundy porazil nakonec druhého Miloše Čiháka. Do první řady se z našich zástupců dostal ještě i nakonec čtvrtý Marek Svoboda. Naopak start ze druhé řady si vyzkouší dnes na osmém místě kvalifikující se Marek Káňa.

Kompletní výsledky kvalifikací naleznete na stránkách Autodromu Most, či na stránkách MyLaps.com.


Další články sekce