KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR Most závod

Text a foto: Petr Štola
MČR Most  závod
27.07.2008
 

Na autodromu v Mostě proběhlo třetí kolo silničního mistrovství ČR.

125 Sportproduction
Mladý Jiří Klaich si dojel pro vítězství v závodě Mistrovství ČR, když dokázal porazit Tomáše Hlaváčka o 0,4 sekundy. Na stupních vítězů je doplnil Kamil Kořízek, které se tam dostal poté, co vedoucí jezdec závodu v pořadí českého šampionátu Radek Chlíbek závod nedokončil.

Supermono
Johannes Kehrer potvrdil svou nadvládu a po bezkonkurenčním průběhu v závodě zvítězil. Na druhé místě dokončil závod na devět kol Libor Kamenický, který však ztratil více jak 22 sekund. O dalších 11 sekund později dokončil závod třetí Karel Kalina.

125 GP
Karel Pešek zvítězil v hodnocení Mezinárodního Mistrovství ČR i v hodnocení juniorů, když druhý Michal Prášek na něj ztratil 20 sekund. Třetí místo v dospělé klasifikaci a druhé mezi juniory, si vybojoval Karel Májek, kterého v klasifikaci juniorů na stupních pro vítěze ještě doplnila jeho týmová kolegyně Andrea Toušková.

Superstock 600
Za bedlivého pozorování bývalého majitele týmu MotoGP Petera Clifforda byl odstartován závod první superstockové kategorie, jenž přinesl také jediný pád v prvním kole v obávané šikaně. Takto se vyřadil z boje o body Michal Dokoupil. V závodě dlouho vedl Vašek Bittman, ale nakonec se musel sklonit před uměním a stroji vítěze Radka Rouse a druhého v pořadí Gabora Rizmayera. Pro Bittmana tak zbylo třetí místo v AA a druhé v MČR, kde jeho a vítězného Rouse na stupních vítězů doplnil Tomáš Holubec, který si nejprve zahrabal v kačírku úvodní šikany a poté skvělou jízdou dokázal porážet jednoho soupeře za druhým. Holubec tak na čtvrté místo pořadí MČR odsunul Igora Kalába a na páté Jirku Brože..

Superstock 1000
Bez konkurence mezi českými jezdci se prezentoval v Mostě Petr Čermák, který si odváží 25 bodů za vítězství. Na druhém místě přijel Kamil Prager, který na Čermoně ztratil bezmála deset sekund. Třetí mezi českými jezdci byl Viktor Noss.

Supersport
Tradičně jedna z ozdob  celého víkendu představila vítěze AA i MČR opět Radka Rouse, který sice do závodu špatně odstartoval, nicméně po několika kolech výborné stíhačky se na první místo dokázal prosadit. Na druhém místě přijela opět skvělá Markéta Janáková, která na třetí pozici odsunula svého týmového kolegu, Němce s českou licencí, Thomase Mayera.

Superbike
Miloš Čihák a Marek Svoboda prakticky celý závod bojovali o vítězství. Nakonec rozhodli jezdci o kolo pomalejší, když při jejich předjíždění dokázal Miloš Čihák Marku Svobodovi cuknout a poté i projet vítězně cílem, byť pouze o 1,5 sekundy. Na stupních pro vítěze je doplnil Marek Káňa, jenž tak po triumfu v páteční volné výborně zakončil víkendové závodění.

Kompletní výsledky naleznete opět na stránkách Autodromu Most nebo na webu Mylaps.com.
Další články sekce