KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR SUPERMOTO CHEB

Text: , Foto: P.Zeman
MČR SUPERMOTO  CHEB
22.06.2009
 

Český mistrák SUPERMOTO na novém okruhu v CHEBU !

V tom nejzápadnějším koutečku naší republiky se vyloupnul na svět úplně nový okruh.

Tuto skutečnost určitě uvítali mnozí závodníci českého SUPERMOTA. Poloha sice není úplně ideální, daleko to měli snad všichni. Ale nebylo to tak hrozné, naštěstí máme malou republičku. Majitel dráhy nedaleko Chebu se opravdu hodně snažil, aby vše bylo tak jak má být. Situaci mu lehce komplikovalo nedostavěné zázemí. Ale jinak klobouk dolů, asfalt super a terén zajímavý a nezvykle na české poměry dlouhý. Nebyl ještě dostatečně vytvrzený. Tvořili se hluboké brázdy, které byli tak trochu nebezpečné. Dost už ale o dráze.

Mimochodem, dovedu si tady představit závody minibike nebo padesátek, pitbike či skůtrů.

Víkend poznamenalo poměrně dost úrazů. Už tak slabě obsazená třída PRESTIGE přišla o několik špičkových jezdců. Miloslav Řihák si zlomil kličku pro jistotu hned na dvakrát, Vít Janoušek si bolestivě zranil kotník a Petr Pinc si nepříjemně zranil obličej. Závody se této třídě moc nevyvedli. V první rozjížďce se závodníci rozplynuli po celé dráze, tu a tam nějaký souboj. S přehledem vyhrál opět a zase skvěle jedoucí Tomáš Trávníček, stíhal ho Jiří Boček a David Brabec. Do druhé rozjížďky sedm závodníků, kteří zbyli ani nenastoupili. Ředitel závodu nevyhlásil mokrý závod i když v tom okamžiku hustě pršelo, nebo alespoň neodložil start. A tak se závod bez jakýchkoliv cavyků zrušil a hotovo !

To kategorie OPEN, to jsou závody! Sice i tam účast mírně klesla, ale pořád je startovní rošt plný.

Hned v sobotu na tréninku sice startovní pole oslabil Jirka Bartoš,  zlomená klička mu nedovolila startovat. Ale 21 zúčastněných závodníků si to pěkně rozdalo.
Kvalifikaci této kategorie překvapivě vyhrál mladičký a zjevně talentovaný Petr Šmíd.Petr je doma hlavně v terénu, ale ukázal, že i asfalt zvládne bez problému. To, že zajetý čas v kvalifikaci není náhoda dokázal v obou rozjížďkách. První a druhé místo mu vyneslo jasné celkové vítězství. V druhé rozjížďce ho porazil Robin Hošek, který jen hostoval z PRESTIGE. Celkově, ale druhé místo vybojoval Lukáš Ducháček a třetí místo patřilo Petrovi Zárubovi. Čtvrté místo patřilo Robinovi  hned před již zkušeným Alešem Fučíkem.
O páté a šesté místo moc pěkně bojovali David  Hlavatý s Honzou Zemanem. David dominoval v terénu a Honza na asfaltu. A navzájem si tak pěkně vyměňovali pozice a bavili tak docela slušný počet diváků, kteří se přišli podívat copak se to na trati děje pro ně nezvyklého.

Třída MITAS CUP tak jako PRESTIGE zažívá krizi. Ze šesti zúčastněných byl v cíli první Vladimír Potužák následovaný Zdeňkem Antony a Kamilem Frydrychem.
Jak početné bylo pole závodníků ve čtyřkolkách se mě ani nechce mluvit.
Promotéři zbuďte se !! Něco se přece musí vymyslet !
Tak atraktivní a moderní závody přece nemůžou tak vadnout !!

Další články sekce