KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR v motoskijöringu Nekoř (1)

Tisková zpráva pořadatele závodu
MČR v motoskijöringu  Nekoř (1)
14.01.2009
 

Tuto sobotu se konečně dočkali příznivci rychlé jízdy motocyklistů a lyžařů. Po skoro dvouleté pauze se podařilo uspořádat závod Mistrovství ČR Orion Cup 2009 v motoskijöringu. Jelo se na úplně nové technické trati v Nekoři nedaleko Žamberka. Atraktivnímu závodu za účasti 17 soutěžících dvojic přihlíželo kolem 600 spokojených diváků.

V jezdeckém poli nechyběl nikdo z favoritů. Do finále se překvapivě nedostal Michal Roušavý, který byl v minulém šampionátů na 2. pozici. Až z finále „B“ a po těsném souboji s Janem Zářeckým si vyjel postup do hlavního finále dvojnásobný mistr ČR Patrik Šroler.

Vyvrcholení závodu – finále „A“ mělo překvapivý průběh. Nejlépe odstartovali Sládek s Čížkem a jeli po celé finále tak suverénně, že už před sebe nikoho nepustili. Zaslouženě tak zvítězili. Pro Josef Sládka z Kostelce nad Orlicí to bylo jeho druhé vítězství v mistrovském motoskijöringu. Ale nejvíce se radoval jeho lyžař Petr Čížek, pro kterého to bylo premiérové vítězství. Petr jezdil několik sezón s výborným Michalem Roušavým, několikrát spolu sahali po vítězství, ale na stupeň nejvyšší vystoupil až v Nekoři se Sládkem.

Největším a milým překvapením závodu byli jezdci z Kostelce nad Černými lesy Lukáš Mohaupt a Karel Sejk, kteří se dokázali prosadit v konkurenci převážně východočeských jezdců. Po celý závod se drželi na 2. pozici, a to  až po odmávnutí v cíli. Pro oba jezdce to byl životní výsledek v motoskijöringu. Lukáš už několik sezón zimní závody jezdil, ale nikdy se nedostal do hlavního finále. A pro jeho lyžaře Karla to byl vůbec první motoskijöringu – a tak úspěšný.

Ale po celé finále byl největší boj o „zelený“ věnec za 3. pozici. Nejdříve jeli na této pozici Marek s Navrátilem, ale od 2. kola se před ně probojovali úřadující mistři ČR Švorc s Drašnarem. Ale do boje o 3. místo se zapojili i další jezdci (Mencák s Vaňousem, Kunc s Komůrkou i Svatoš s Furárem). Nakonec z nich byli nejlepší Mencák s Vaňousem.

Seriál MČR bude pokračovat i příští víkend. V sobotu 17.1. se jezdci setkají opět v Nekoři, kdy se pojede závod v obráceném směru. A v neděli 18.1. bude jezdce čekat závod v Ústí nad Orlicí na rychlé trati na místním sportovním letišti.

MČR v motoskijöringu – Nekoř (1)
1.- Josef Sládek / Petr Čížek (SMS motokrosu Pardubice, Honda) 11:13,08
2.- Lukáš Mohaupt / Karel Sejk (PROFI AUTO c.z., Honda) 11:17,14
3.- Jiří Mencák / Bohuslav Vaňous (X-Sports racing team, Honda) 11:22,48
4.- Josef Švorc / Josef Drašar (AMK v AČR Dobřany v Orlických horách, KTM) 11:27,08
5.- Pavel Kunc / Josef Komůrka (SMS motokrosu Pardubice, Honda) 11:28,23
6.- Bohuslav Svatoš / Josef Furár (Profistav Litomyšl, Honda) 11:29,69


Další články sekce