KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri k Hondě?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
Melandri k Hondě?
03.01.2009
 

Záchranný plán pro mistra světa dvěstěpadesátek z roku 2002, Itala Marca Melandriho, je na světě. Mohl by totiž jet Hondu v některém ze satelitních týmů! A zde jsou uvažované možnosti...

Po katastrofální sezóně u Ducati přišla pro 26-ti letého jezdce z Ravenny další jobovka. Ale nyní se zdá být jeho závodní kariéra na letošní sezónu zachráněna.

Zatímco John Hopkins se silným americkým sponzorem "Monster" v zádech bude zřejmě vítaným pilotem v každé stáji (mimochodem právě Yamaha-Tech3 a  LCR-Honda jsou stále bez hlavního sponzora na rok 2009) a může se tak postarat o nebývalé vzrušení v následujících dnech, i když 17 pilotů má svá místa pod smlouvou - to ale není tak podstatné, že...!?, tak ...

...Ital Marco Melandri zřejmě zakotví v některém satelitním týmu Hondy. problém je ovšem jeden, Honda nedodá žádný další nový motocykl, nýbrž...

...ovšem Melandriho dřívější týmový šéf Fausto Gresini pracuje nyní na záchranné variantě, která má celkem tři možnosti. Ovšem jedná se o nouzové řešení, jak poznáte v dalších řádcích.

Gresini má pod smlouvou na rok 2009 Toni Eliasa a Alexe De Angelise. Ale má celkem čtyři motorky. Takže Melandri pojede na materiálu od Gresiniho, ovšem tuto Hondu nasadí RC212V v týmu Scot majitele týmu Cirana Mularoniho jako týmový kolega Japonce Yukiho Takahashiho.  

Varianta druhá je podobná, jednalo by se ale o tým LCR Honda a Melandri by byl stájovým kolegou "krále pádů", či-li Francouze Randy de Puineta.

A konečně varianta třetí a hodně pravděpodobná: Elias jako Španěl zůstane u Gresiniho, naopak De Angelis se přestěhuje k Mularonimu či k Cecchinelovi a pro Marca Melandriho bude místo u Gresiniho absolutně volné.

Příští dny ukáží, která varianta vyhraje, nebo bude na pořadu další a větší díl seriálu "Škatule, škatule hejbejte se...!", no nechme se společně překvapit!

A téma Aspar? Jedno je jisté, Martinez nasadí - pokud dojde k dohodě - pouze Hopkinse (ať už na Kawasaki, nebo na třetí Suzuki) a pokud by byla možnost ještě druhého pilota, tak jim rozhodně bude Španěl, a můžeme si zatipovat: Fonsi  Nieto nebo Alex Debon. Oba dva jsou stále ještě na rok 2009 bez práce, ale mají španělský pas, což je podstatné...


 


Další články sekce