KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandriho test v Qataru (2.)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
25.02.2009
 

Místo pozitivní zelené barvy, nastoupí dřívější tým Kawasaki na testech v Qataru komplet v černém. Další podrobnosti o tomto testu v článku.

Během čtvrtka nastoupí 10 členů bývalého továrního týmu Kawasaki do letadel na různých letištích v Evropě, aby se přes Dubai vydali do Qataru. Zde proběhne od neděle na okruhu "Losail Circuit" oficiální testování IRTA kubatury MotooGP.

Minulý týden měli oslovení mechanici a specialisté na "Data-Recording" sraz v nizozemském Heerlenu, kde se dozvěděli, že se Marco Melandri zúčastní nejen testů v Doha, ale zřejmě i v Jerezu.

Jak se bude motorka jmenovat, zatím nebylo prozrazeno. Jisté je, že nápis "Kawasaki" se nesmí nikde objevit a rovněž i tradiční zelená barva bude vystřídaná jinou.

"Dostali jsme nařízeno, abychom si vzali vlastní černé oblečení. Jestli dostaneme v Qataru nějaké jiné - oficiální - nevíme", říká jeden ze zúčastněných.

Faktem je, že nový šéf Ichiro Yoda přiletí do Qataru přímo z Japonska, kde ještě vyjasňoval další podrobnosti okolo účastí ex-Kawasaki v letošních závodech MotoGP.

A vyšlo už také najevo, že Yoshio Kawamura, tedy Managing director Kawasaki, se v polovině ledna zavázal smluvně Dorně, že v letošní sezóně nasadí Kawasaki minimálně jeden motocykl na všechny závody. Jinak hrozila pokuta v desítkách milionů, neboť Kawasaki je smluvně zavázána, že do roku 2011 pojede šampionát MotoGP.

Jeden z Melandriho blízkého okolí řekl zcela jasně: "Pokud bude Marcova ztráta v Losailu přes 3 sekundy na nejlepší čas, tak si dá Marco letos pauzu".

A co tomu všemu "cirkusu" říká samotný Marco Melandri? "Absolvujeme test v Qataru. Potom se budeme rozhodovat krok po kroku. Motocykl zůstal takový, jaký je. Pokud se ale ukáže, že je to "desaster", tak zůstaneme raději doma!", říká 26-ti letý ex-vícemistr světa MotoGP z roku 2005.


Další články sekce