KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Meregalli hledá satelitní týmy pro Yamahu

Text: s využitím crash.net Stargater, Foto: Racing
31.07.2009
 

Massimo Meregalli by rád viděl v roce 2010 více motocyklů Yamaha YZF R1 na startovním roštu WSBK. Šéf superbikové sekce Yamahy říká, že zapojení dalších týmů by rozhodně posílilo úsilí továrny.

Přestože je Yamaha momentálně druhá v průběžném pořadí značek světových supebiků, po továrním týmu je reprezentována pouze jediným motocyklem provozovaným týmem GMT 94 a Davidem Checou.


Naproti tomu Ducati má na startu celkem šest strojů a Ten Kate Honda má v zádech další čtyři motocykly. Dokonce i Kawasaki začínala rok s šesti ZX-10R v poli.

 
Je jasně vidět, že zatímco privátní týmy jako Stiggy Honda, Sterilgarda Ducati a Guandalini Ducati (hlavně díky skvělým výkonům našeho Jakuba Smrže) dokazují, že můžou být velmi konkurenceschopné, Yamaha naproti tomu téměř není za Benem Spiesem a Tomem Sykesem vidět.

Z tohoto důvodu nabídl Meregalli pro sezonu 2010 podporu jakémukoliv případnému satelitnímu týmu. Tímto způsobem Meregalliho tým jíž podporuje britskou formaci Airwawes GSE Racing a nutno říct, že velmi úspěšně.


“Již nyní dodáváme motocykly britské Yamaze a blízce spolupracujeme s týmem GSE Racing. S tímto týmem máme velice dobré vztahy, takže proč by to nemohlo být stejné s nějakým satelitním týmem ve světových superbicích? Osobně bych rád viděl na startu mnoho motocyklů Yamaha a samozřejmě zájemcům dodáme všechnu podporu, co potřebují.”

 

Není se čemu divit. Leon Camier s Jamesem Ellisonem prakticky ovládli britské superbiky a při představení na divokou kartu v domácím závodě WSBK také pěkně míchali pořadím. V motorce by tedy problém neměl být a nám by další rozšíření startovního pole o konkurenceschopné týmy jen prospělo.


Další články sekce