KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michael Schumacher pojede IDM

Text: Jiří Mikšík, Foto: IDM
Michael Schumacher pojede IDM
17.05.2008
 

Sedminásobný mistr světa Formule 1, Němec Michael Schumacher pojede o tomto víkendu druhý závod IDM superbiků v Motorsport Aréně Oscherslebenu nedaleko Magdeburgu.

Ačkoliv se včera trénovala za mokra, ani to neodradilo Michaela Schumachera od naplánovaných tréninkových kol. Neboť poprvé ve své mladé motocyklové kariéře se Schumacher postaví na start opravdového závodu.  Ale jeho start byl až do poslední chvíle zahalen tajemstvím. Ve startovní listině byl veden celkem neznámý Marcel Niederhausen, který se jako "zázrakem" přeměnil v Michaela Schumachera. 
K situaci na snímku, kdy Kai Borre Andersen - vícemistr IDM superbiků - podjíždí v Shell zatáčce automobilového šampióna, řekl Nor: "Klobouk dolů před jeho výkonem, co si všechno na mokré trati dovolil. Nebylo to včera jednoduché, za takových podmínek."
Michael Schumacher pojede s motocyklem Honda CBR 1000 RR Fireblade startovního čísla "77" týmu Holzhauer Racing Promotion jako týmový kolega vedoucího muže šampionátu, Rakušana Martina Bauera. S tímto týmem již Schumi svůj motocykl Honda před několika týdny testoval.
Napilno měli pochopitelně i organizátoři, neboť museli pro Michaela Schumachera připravit box 1, který se normálně nepoužívá.

Další články sekce