KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michael Schumacher pojede mistrovství světa

Text: Jiří Mikšík, Foto: IDM
Michael Schumacher pojede mistrovství světa
07.08.2008
 

Němec Michael Schumacher pojede o tomto víkendu závod na 8 hodin v Oscherslebenu, tedy závod Mistrovství světa Endurance. To, v co hodně motocyklových fanoušků doufalo, se tedy stalo skutečností. Sedminásobný automobilový mistr světa Formule1 pojede tento závod pro tým Holzhauer Racing Promotion na motocyklu Honda CBR 1000 RR Fireblade.

Tým Holzhauer Racing Promotion, "77", přihlásil na tento závod pouze dva jezdce, Martina Bauera a Matthiase von Hammersteina a dnes ráno doplnil jméno třetího jezdce. A tím se podle očekávání fanoušků stal právě Michael Schumacher. Ten bude mít o víkendu dvojitou zátěž, kromě závodu Mistrovství světa Endurance pojede i IDM superbiků. A v dnešním prvním měřeném tréninku IDM byl "Schumi" klasifikován na 13. místě (1.29.002) a například naši jezdci Petr Čermák a Miloš Čihák (byl teprve v pondělí propuštěn z nemocnice po pádu ve Schleizu) zajeli časy (27. místo - 1.31.108 resp. 30. - 1.31.838).
Pro automobilového ex-šampióna není tento okruh u Magdeburgu ovšem žádnou neznámou, Michael Schumacher na tomto okruhu už dvakráte závodil, naposled letos v polovině května přo IDM superbiků.
A jen pro úplnost, 8-hodinovka Endurance startuje v sobotu odpoledne v 15.00 a to i s naším Tomášem Mikšovským (dále Matti Seidel a Thomas Roth) - Team EWC RMT "21" na motocyklu Honda CBR 1000.

A ještě jedna hodně příjemná zpráva ze šampionátu IDM, do sedla supersportové Yamahy se zde po delší době vrátil šlapanický Michal Filla, který už také dnes trénoval.

 

 


Další články sekce