KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michael Schumacher vyhrál v Barceloně!

Petr Štola & Kolja; foto: Kolja
23.03.2008
 

Jak jsme Vás v pátek informovali prostřednictvím aktuální zprávy v rubrice KRÁTCE, pokračuje Michael Schumacher na okruhu Catalunya ve své kariéře motocyklového závodníka.

Díky informacím od našeho kamaráda a pravidelného návštěvníka těchto stránek Ivoše Nechvátala, kterého můžete znát pod přezdívkou „Kolja“, a který v těchto dnech pracuje pro svůj tým na okruhu Catalunya, vás portál Moto-Racing.cz může jako první informovat o dalším motocyklovém programu sedminásobného Mistra světa Formule 1 Michaela Schumachera, jenž se po závodě na Pannoniaringu přesunul do Barcelony, kde jezdí na motocyklech Ducati a Triumph.

 

Pouze několik dní vydržel legendární formulový jezdec Michael Schumacher bez motocyklu. Ihned po dokončeném závodě na maďarském okruhu Pannoniaring se bývalá hvězda Ferrari přesunula do Španělska, kde se na okruhu Catalunya koná ježdění agentury Speer Racing. V Montmeló nedaleko Barcelony jsou pro Schumiho připravené dva motocykly, a to italskou Ducati a britského Triumpha. Dnes Michael nastoupil do tréninků na obou motocyklech a poté i k podvečernímu závodu supersportů a čtěte dobře - který vyhrál! Přestože je Michael a jeho působení opět v utajení, podařilo se Koljovi dostat tak blízko, aby mohl mobilním telefonem poslat alespoň jednu fotografii.

 

„Je tady pěkné, slunečné počasí,“ říká Kolja do telefonu. „Jezdíme kratší variantu okruhu, bez té šikany na konci. Schumacher jezdí na Ducati a na Triumphu a jde mu to opravdu dobře. Ostatně má tady dobrého trenéra, stará se tu o něj Randy Mamola. Je tady i Jirka Mrkývka, který jezdí supersportovou Ducati rakouského týmu LBR.“

 

Nejlepší časy z kvalifikace: 1. W. Daemen (1:51,3), 2. H. Kaufmann (1:52,8), 3. D. Giusepetti (1:52,9), 4. M. Schmid (1:53,6), 5. J. Pinna (1:53,8), 6. E. Willemssen (1:53,8), 7. H. Reitenlehner (1:54,1), 8. O. Depoorter (1:54,2), 9. U. Furrer (1:54,6), 10. M. Figueras (1:55,1), 11. M. Schumacher (1:55,2)

 

Michael Schumacher zajel dále se supersportovým motocyklem Triumph čas 1:57,0. V této kategorii nastoupil i náš Jiří Mrkývka, jenž s Ducati 749R zajel čas 1:58,2, což byl po součtu časů litrových motocyklů i šestistovek 29. nejlepší čas dne.

 

Supersporty měli dnes i závod, který se stal kořistí Michaela Schumachera, pro kterého je to po třetím místě na Pannoniaringu dalším skvělým výsledkem na dvou kolech. Dobře se ovšem prezentoval i náš Mrkývka, který za druhým Fabianem Herfortem a třetím Harry Fathem, obsadil dobré čtvrté místo.

 

 

Další články sekce