KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michael Špaček stále zůstává v kritickém stavu

Text: kast, Foto: moto-racing.cz
Michael Špaček stále zůstává v kritickém stavu
00.00.0000
 

Stav juniorského mistra Evropy ve třídě MX2 se nemění.

Týden po nešťastném pádu mladého motokrosaře Michaela Špačka zůstává jeho stav beze změn – stále v kómatu. Lékaři navíc zjistili otok na mozku, který se naštěstí s postupem času vytrácí. Michael dostává spoustu povzbuzujících vzkazů od fanoušků a přátel, v plzeňské Fakultní nemocnici jej navíc každý den navštěvuje otec Stanislav Špaček s manželkou.

Michaelův zdravotní stav komplikují dvě věci, tou první je nitrolební otok, kvůli kterému nebyla aktivita mozku dobrá, proto museli lékaři zakročit. Naštěstí se dal otok na ústup a nyní je důležité, aby se veškeré funkce mozku vrátily do normálu. Druhým problémem je infekce, která se objevila v hrudní dutině. „Lékaři nasadili antibiotika, která by měla pomoci“, potvrdil otec Stanislav Špaček. Ten prý pozoruje určité změny k lepšímu, například, když syna pohladí po kůži. “Hodnoty na přístroji, který pozoruje tlak a krev se změnily. Věříme, že nás Míša vnímá, dodal Špaček.

Ukázalo se, že za celou nešťastnou událostí stála technická závada na elektronice. Když Michael vyskočil, ve vzduchu mu zhasl motor, převrátil se a spadl na bahnitou zem. Motorka mu poté dopadla na hlavu.

Celá redakce moto-racing.cz i nadále drží Michaelovi pěsti v jeho nejdůležitějším závodě v životě.


Další články sekce