KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michal a Lukáš Šemberovi v letošní sezóně

Tisková zpráva Michala a Lukáše Šemberových
Michal a Lukáš Šemberovi v letošní sezóně
25.01.2008
 

Michal po velmi úspěšné premiérové sezóně 2007, kdy přestoupil z třídy GP 125 do Třídy Superstock 600 a dokázal ve velmi vyrovnané konkurenci bodovat téměř ve většině dojetých závodů, zůstává v této třídě a týmu nadále. Lukáš Šembera se v letošní sezoně zúčastní kompletního Mistrovství Španělska v týmu Matteoni Racing na Aprilia RSW 125.

Michal Šembera a sezóna 2008

Pro letošní sezonu se tým profesionalizoval a stal se oficiálním  juniorským týmem Ten Kate s názvem  HANNSPREE IDS TEN KATE HONDA a  pojede obě třídy Superstock 600 a 1000. V „litrech“ pojede úřadující mistr Evropy Superstock 600 Maxime Berger a v „šestkách“ Michal Šembera. Koordinátorem tohoto týmu a zároveň učitelem obou jezdců bude dvojnásobný mistr světa Supersportů  Sebastian Charpentier. Toto složení a zázemí by mělo vytvořit podmínky k dosažení těch nejvyšších cílů.

Michal Šembera:

Jsem rád, že se mě loňská sezona tak podařila a mohu pokračovat ve stejném týmu a kubatuře. Tím budu moct zúročit zkušenosti a poznatky z této třídy. Moc se těším na spolupráci s mým velkým vzorem Sebastienem Charpentierem a věřím, že se mnoho nového naučím. V minulosti jsem takto čerpal zkušenosti od Maurizia Cucchiariniho, managera Italského Kuja Racing, u kterého jsem jel ME 125 , některé závody Italského mistrovství a dvě „divoké karty“ MS 125 . Letos bych chtěl bojovat o stupně vítězů a dokončit  seriál celkově do pátého místa. Vím že jsou to vysoké cíle, ale chci postoupit do vyšších kubatur a bez výsledků to nejde.Mimo ME Superstock 600 se zúčastním závodu IDM v Nurburgringu , Holandského mistrovství v ASSENU , Francochamps a Britského Šampionátu v Doningtonu. Už se moc těším, až opět usednu za řidítka své Hondy, to by mělo být v polovině února na testech ve Španělsku.“

 

Matteoni Racing & Lukáš Šembera & CEV 2008

 

Po nepříliš podařené sezóně v Red Bull Rookies Cupu a neprodloužení smlouvy v tomto seriálu jsme museli hledat nové angažmá, které by zaručovalo Lukášovi co největší výkonnostní růst a po „úspěšné“sezóně i možnost v roce 2009 nastoupit do Mistrovství Světa třídy 125. Start v týmu, který se už dlouhá léta pravidelně zúčastňuje MS, v kterém startoval např.i náš Jarda Huleš, dává šanci na dobré zázemí a techniku.

Tento tým si Lukáš už osahal na konci loňské sezony, kdy v něm startoval na posledních dvou závodech CEV ve Valenci a Jerezu. Tyto závody byly poznamenány Lukášovým přechodem z KTM a Hondy na Aprili. Množství pádů a drobných chyb v důsledku úplně odlišného pojetí motocyklu stálo Lukina dobrý výsledek ve Valenci a zlomenou ruku v druhé kvalifikaci v Jerezu. Tyto závody, ale byly pouhým  seznamováním s novým motocyklem a šampionátem. Tento šampionát je v mnohém náročnější než MS, kde stačí zajet kvalifikační čas na postup do závodu, ale tady se musíte vejít do času prvních 34 jezdců a to např. ve Valenci bylo přihlášených přes osmdesát jezdců! Tuto nejtěžší cestu jsme vybrali s ohledem na Lukášovy kvality a vysoké zvolené cíle.

Kromě účasti v CEV budeme žádat o co možná největší množství divokých karet, při kterých může jezdec konfrontovat svoje umění s těmi nejlepšími a mnoho se od nich naučit. Dalším naším cílem je postoupit do finále ME v Albacete a bojovat o příčky nejvyšší.

 

Lukáš Šembera:

“Na spolupráci s týmem Matteoni se moc těším, protože práce v tomto týmu se mě moc líbí a motocykl Aprilia mě ve všech ohledech vyhovuje. Určitě se ale ještě mám hodně co učit a odhalovat na tomto motocyklu. „Španělskej mistrák“ bude hodně náročný, ale věřím sobě a týmu , že se nám podaří dobrý výsledek. Mým snem je získat divokou kartu na Brno a zajet dobrý výsledek. Tak mě prosím držte palce v sezoně 2008.“

 

 

 


Další články sekce