KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michal Drobný do závodu nenastoupí

Text a foto: Petr Štola
Michal Drobný do závodu nenastoupí
02.08.2008
 

Český motocyklový závodník Michal Drobný dnes na okruhu Brands Hatch havaroval a kvůli zranění do zítřejšího závodu Superstock 1000 nenastoupí.

Pád v ranní kvalifikaci přišel v době, kdy začalo lehce mrholit. Michal havaroval v poslední levotočivé zatáčce, která předchází rovince a cílové zatáčce. Po pádu měl vykloubené rameno, které mu v mobilní klinice „nasazovali“ zpět pod plnou anestézií. Kvůli tomuto zranění nemůže zítra zasáhnout do bojů v závodě třídy Superstock 1000.

„Začalo lehce mrholit a trochu to podkluzovalo. Jel jsem do té klopené zatáčky za Coluccim, který havaroval. Lekl jsem se a sklouzlo se mi to taky. Obě kola se sunula, ale najednou se to začalo rovnat, už jsem myslel, že to srovnám a najednou mě to nakoplo. Tvrdě jsem dopadl na ruku. Vstal jsem a šíleně mě bolelo rameno, které jsem měl tady,“ říká Michal Drobný a ukazuje do oblasti levé strany hrudního koše. „Hned mě odvezli do mobilní kliniky, kde mi něco píchli a nasadili mi masku. Pak už si nic nepamatuju. Závod bohužel nemůžu jet, prý se to snad do Doningtonu dá dohromady, ale já chci jet už týden před Doningtonem republiku v Brně.“

Fotogalerie z dnešního dne na Brands Hatch Z D E ..........


Další články sekce