KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michal Šembera do Portimaa nejede

Tisková zpráva Michala Šembery
Michal Šembera do Portimaa nejede
28.10.2008
 

Michal Šembera se rozhodl předčasně ukončit letošní sezónu a vynechat poslední závod Superstock 600 , který se jede tento výkend v Portugalském Portimau.

K tomuto rozhodnutí Michal dospěl po neúspěšné sezoně, na které se projevilo nedostatečné zimní testování a málo odjetých dalších závodů, v kterých se ostatní jezdci mají možnost  dále zlepšovat a výkonostně růst.

Jak jistě víte při závodech ME Superstock 600 jsou během víkendu tři tréninky po 30 min. a závod, který se jede většinou na 10 kol. Na tyto čtyři jízdy je povoleno použít tři sady pneumatik. Jezdec nebo tým, který se rozhodne jet jen tyto závody a minimum jiných možných závodů, je předem odsouzen k nezdaru v takto silné konkurenci, kdy první patnáctka se vejde do 1-2 vteřin.

Nám bohužel nebylo umožněno si od týmu TenKate Junior zapůjčit motocykl a najezdit víc kilometrů před sezónou a i během ní. Na pohodě Michala se i zásadně projevila smůla v ASSENU a BRNĚ kdy ho o výborné umístění vyřadily hloupé poruchy na motocyklu.

Otec: „Bohužel tato sezóna Michalovi nevyšla tak jak jsme si představovali. Mám na tom také svůj podíl viny. Neměl jsem souhlasit s nevhodnou smlouvou s týmem Ten Kate Junior s takto nedostatečným testováním. Jsem alespoň rád, že Michal prokázal při závodě Mistrovství ČR Suprebike na Brněnském okruhu, že jezdit umí a na pro něj neznámém motocyklu  YamahaR1 zajel čas 2.05.27 a obsadil 3. místo.“

Michal: „Byla to pro mě těžká sezóna a proto si myslím, že mé rozhodnutí ukončit sezónu dřív je správným krokem. Měli jsme letos mnoho problémů s nastavením podvozku a výkonem motoru. Když už se zdálo, že motorka pracuje skvěle a že jsme vyřešili  problémy, tak mě  zradila technika, lépe řečeno v Brně hloupá chyba mechaniků. Ale to bohužel už k závodům patří. Po tomto závodu sem začal být psychicky nevyrovnaný a z toho pramenili chyby a pády. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří mě letos podporovali a fandili.“


Další články sekce