KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Milda z Assenu bez bodů

Text a foto: tisková zpráva ProRace
Milda z Assenu bez bodů
27.08.2009
 

Miloš Čihák se o víkendu zúčastnil předposledního závodu německého národního šampionátu IDM Superbike, který se tentokrát jel na holandském okruhu TT Assen.

Sedmý, předposlední závod Mezinárodního mistrovství Německa (IDM) se konal v holandském Assenu. Na pro nás nepříliš známé trati jel Miloš jen jednou, a to v roce 2005. Okruh ovšem od té doby prošel přestavbou a tak úvodní zatáčky byly pro Mildu zcela nové. Navíc bolest zubu, který si nechal vytrhnout před závody, ho provázela po celý víkend.

První kvalifikace se trochu netradičně jela už v pátek, což ovšem znamenalo, že jsme museli oželet dva volné tréninky pro hledání nastavení a místo toho jet rovnou trenink měřený. Bohužel lehký pád v závěru této jízdy spolu s už zmiňovanou bolestí zubu znamenal pro Miloše 32. místo. Nutno ovšem zdůraznit, že zde jelo celkem deset rychlých jezdců na divokou kartu. Pokud tyto odečteme, pak se dostáváme o devět míst dopředu na místo dvacáté třetí. Druhá a také jediná sobotní jízda znamenala pro Mildu zlepšení o vteřinu, ovšem propad o dvě místa.

Do nedělního warm-upu, kterým začínal až v jedenáct hodin, jsme ještě trochu vylepšili nastavení Mildovi motorky, a tak do závodu nastupoval s velkou nadějí. První závod za velkého vedra startoval přesně ve třináct hodin. Start se Mildovi povedl na výbornou, ale bohužel nečistota na trati nejspíše v podobě oleje v nejvzdálenější zatáčce už v prvním kole závodu znamenal stop. Druhý pád tohoto víkendu. Závod nakonec nedojelo celkem třináct jezdců.

Druhý závod, který startoval i kvůli průtahům s drobným zpožděním až v 17.30, pak byl jen slabou náplastí na nepříliš povedený víkend. Milda zabojoval a po odečtení hostujících jezdců z toho bylo 18. místo. To pro nás znamenalo, že body tentokrát nevezeme. Tým má teď jeden volný víkend a následuje poslední závod Mistrovství ČR na maďarském Hungaroringu, kde se bude rozhodovat o titulu ve třídě superbike.


Další články sekce