KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Míra Popov o Mugellu

Text: Petr Štola, foto: archív Míry Popova
Míra Popov o Mugellu
13.10.2009
 

Poslední závod italského mistrovství CIV se konal na okruhu Mugello. Pro Míru to byly další důležité kroky pro správné pochopení motorky a zároveň cenné zkušenosti v poznávání okruhu z kalendáře silničního Grand Prix.

Již v pátečních trénincích ukázal jezdec italského týmu Ellegi Racing své umění, kdy na pro něj neznámém okruhu hned v úvodním tréninku skončil na 4. místě početného startovního pole. Čas na hranici 2:04 sliboval pro sobotní kvalifikační tréninky možnost solidního umístění.

„Jaké však bylo překvapení, když jsme se probudily do sobotního mokrého rána. První kvalifikační trénink byl vyhlášen jako mokrý a tak nezbývalo než přenastavit motorku a vybavit se doplňky do deště a jít to zkusit na mokro,“ říká Míra Popov při vzpomínce na víkendové závody v Mugellu.

První část úvodního kvalifikačního tréninku začínal Míra kolem dvacátého místa, nicméně jak přibývaly odjetá  kola, časy se začaly stlačovat dolů a nakonec z toho bylo v první kvalifikaci výborné 7. místo, což bylo pro čtrnáctiletého nováčka v sedle ostré Aprilie RS125 velmi uspokojující.

Do druhé kvalifikace trať oschla, zpětně se přenastavila motorka a Míra se vydal bojovat s časem. Po prvních dvou kolech Míra zajel do boxu a nechal si doladit přední tlumiče, které neodpovídaly jeho stylu jízdy. Bohužel po této zastávce objel pouze dvě kola, když ve druhém sektoru dojel skupinku pomalejších jezdců, které se snažil vnějškem zatáčky objet. Tento manévr ho vynesl až na umělou trávu, která lemuje trať. Ta bylo ovšem ještě stále vlhká, což vedlo ke smyku zadního kola. Následovalo nedobrovolné vystoupení z motorky a zbytek tréninku strávený v medical centru, kde mu zjistili nalomenou kůstku levého malíčku. Míra dostal na zranění sádru, která jej nedobrovolně postavila mimo souboje nedělního závodu.

„Nezbylo nám, než se takto nepěkně rozloučit s hezkou tratí v Mugellu,“ pokračuje Míra Popov. „V letošní sezóně nám štěstí nepřeje. Sezóna je plná technických problémů a teď i zranění. Poslední dva závody letošní sezóny nás čekají ještě letos. V listopadu pojedeme ve Španělsku tamní mistrovství v Jerezu a Valencii, a tak věříme v lepší výsledek alespoň tam.“


Další články sekce