KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Míra Popov zažil premiéru v CEV

Foto: archív Míry Popova
Míra Popov zažil premiéru  v CEV
30.09.2009
 

Po velice úspěšném závodě mezinárodního mistrovství Itálie CIV v Misanu, kde čtrnáctiletý MÍra Popov na konci srpna získal 7. místo, se o minulém víkendu pustil do dalších mezinárodních soubojů.

První závod španělského mistrovství CEV, který se uplynulý víkend konal na okruhu v Albacete, byl pro Míru jedna velká smůla, přestože dosahované časy byly velmi dobré, cíl závodu Míra neviděl. Vzhledem k tomu, že trať v Albacete nebyla pro Míru ničím novým, zajížděl mladý český jezdec již v pátek seznamovacích trénincích velmi slušné časy, čímž panovala v italském týmu Ellegi Racing, za který Míra jezdí, velmi dobrá atmosféra. Pro velký počet startujících jezdců (více jak 50), bylo startovní pole rozděleno do dvou skupin. V první sobotní kvalifikaci Mírovi patřilo 10. místo. Ve druhé kvalifikaci Míra o půl vteřiny ještě porychlil a posunul se na devátou příčku, což bylo v silné španělské konkurenci na mladého jezdce velmi dobré a majitel týmu nešetřil chválou. Velké zklamání však přišlo po tom, když všechny jezdce převážili a mladému Mírovi chyběly necelé dvě kila do povinného minimálního limitu. Druhou kvalifikaci mu JURY anulovala a oznámila, že pro postavení na startu bude směrodatný výsledek první kvalifikace. Tento čas ho však odsunul, až do šesté řady, tzn. 23. místo.

V nedělním warm upu si Míra vyjel sedmou pozici, což pro správný rytmus a získání sebedůvěry, bylo velmi důležité. Start do závodu se vydařil a Míra z první zatáčky odjížděl jako patnáctý. Během několika zatáček se probil na devátou pozici, kterou si držel do  osmé zatáčky prvního kola závodu třídy CEV GP 125cc,  v té chvíli se mu však zastavil motor a následovalo nepěkné vystoupení z motocyklu. Nejpodstatnější v té chvíli však bylo, že vše se obešlo bez jakýchkoliv následků na zdraví. Technická závada tímto zastavila slušně rozjetý závod.

Do konce sezony ještě Míru čeká několik závodů v Itálii a ve Španělsku. Nyní už se připravuje na závěrečný závod CIV 11. 10. 2009 v Mugellu.


Další články sekce