KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Míří Edwards do WSBK?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Tech3 Yamaha
25.05.2009
 

Pět let už jede Colin Edwards pro Yamahu v MotoGP seriál Grand Prix. Po této sezóně ale bude - tedy zřejmě - nucen uvolnit místo někomu mladšímu.

Američan Colin Edwards ví velmi dobře, že v 35-ti letech je už pro královskou kubaturu prošlý model. Jeho místo v týmu Tech3-Yamaha by měl zaujmout někteý z nováčků, buď Ben Spies nebo Marco Simoncelli.

Z tohoto pohledu se už Edwards, superbikový mistr světa 2000 a 2002 na Castrol-Honda, zajímá znovu o seriál superbiků. A prvním, kterého oslovil, byl závodní ředitel Aprilie Gigi Dall’Igna.

"Naše kontakty se ale zatím nijak dál nespecifikovaly", říká Edwards, momentálně 7. jezdec tabulky MotoGP. "Nevím totiž, jestli mám ještě v MotoGP budoucnost. A tak se dívám a sleduji všechny možnosti. Samozřejmě, že bych nejraději zůstal v MotoGP, protože to je královská třída!", říká "texaské tornádo", který už v roce 2003 Aprilii jezdil a sice na tříválcovém motocyklu Aprilia 990-ccm z Noale a obsadil tehdy 13. místo v královské kubatuře. "Tehdejší motocykl měl některé dětské nemoci, ale byl to velmi dobrý rok." hodnotí zpětně tehdejší angažmá americký jezdec.

V loňském roce zkoušel několikráte Edwards u Ducati, zda by nemohl dostat tovární motocykl a jezdit třeba místo Troye Baylisse. Přednost ale dostali, jak známo, Japonec Noriyuki Haga a Ital Michel Fabrizio, v současné době na 1. a 2. místě průběžné tabulky MS ve WSBK.

 


Další články sekce