KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Místo Capirossiho nakonec pojede Ben Spies.

Text: Jiří Mikšík, Foto: Suzuki
12.06.2008
 

Ačkoliv všechny zahraniční weby uveřejnily v pondělí zprávu, že zraněného Itala Lorise Capirossiho vystřídá minimálně v Donningtonu japonský testovací jezdec Nobuatsu Aoki, tak dnešné oficiální tisková zpráva týmu Rizla Suzuki hovoří úplně jinak.

Aktuální americký superbikový šampión, který měl jet na divokou kartu jen oba závody MotoGP v USA, tedy v Laguna Seca a v Indianapolisu, dostane tedy předtím šanci i v Evropě. Bylo z toho trochu zklamání u japonského veterána Aokiho, neboť jak uvádějí některé renomované servry, má populární Nobu ve své smlouvě dodatek, že v případě zranění kmenových jezdců Capirossiho nebo Vermeulena, dostane v takovém případě šanci právě on! Ale....

23-letý Američan z Longviewu v Texasu měl na motocyklu Rizla Suzuki MotoGP absolvovat svůj debut v Kalifornii, ale šanci dostal už dříve.

Britský závod Grand Prix je oficielním domácím závodem pro Rizla Suzuki MotoGP, neboť ten, jak jistě známo, má své domovské místo v blízkosti Bournemouthu v Anglii, takže se dá očekávat hodně fanoušků tohoto modrého týmu.

A nováček Ben Spies: "Byl jsem nadšen, že svůj první závod MotoGP pojedu doma ve "státech", ale nyní jsem nadšen ještě víc. Nevím ovšem co mě čeká. Neabsolvoval jsem ani jeden test a to ať už na závodních či kvalifikačních gumách. Musím se prostě naučit, jak vše funguje a víkend si prostě užít. S wildcard v Laguna a Indianapolis to bude jednodušší, tam jsem už závodil, znám správnou stopu.  Je to samozřejmě hodně nešťastné, že jsem tuto šanci dostal díky zranění Capirossiho a tak mu přeji brzké uzdravení a have some fun! ", řekl Ben Spies. 

A Loris Capirossi: "Jsem pochopitelně zklamán, že nepojedu v Donningtonu. Dělal jsem vše pro to, abych zde mohl startovat, ale bohužel. Doufám že v Assenu už na startu budu."

 

 

____________________________________


Další články sekce