KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mistrovství Evropy dragsterů

Text a foto: Yvona Kneblová
Mistrovství Evropy dragsterů
12.08.2008
 

Další porci závodů Mistrovství Evropy dragsterů absolvovali čeští reprezentanti ve třídě Top Fuel Bike - Otto Knebl a Michal Ponca.

Po závodech ve Finském Alastaru, kde byl pouze Otto Knebl a vybojoval velice pěkné 5. místo (!), to byly další dva závody na severu. Poslední víkend v červenci se jel závod ve švédském Mantorp Parku - Veidec Festival a první víkend v srpnu v norském Gardermoenu - Sunoco Drag Challenge. Ota absolvoval ve velké konkurenci zahraničních jezdců všechny kvalifikační jízdy. Spolehlivost jeho stroje "Green Chameleonu" dokazovaly stabilně zajížděné časy na hranici 8,2s. Michal  se během závodů potýkal s menšími problémy na motoru a tak všechny jízdy neodjel.

Po čtyřech již odjetých závodech Mistrovství Evropy, je Otto Knebl na 7. místě a Michal Ponca na 10. místě průběžného pořadí ME dragsterů v nejsilnější třídě Top Fuel Bike. Letos zde startuje 31 jezdců z celé Evropy. Pořadí vede Švéd Rikard Gustavsson, druhý je Angličan Ian King. Poslední závod European Finals se koná v září v anglickém Santa Pod. Přejeme našim reprezentantům hodně úspěchů.

 

 

 

Mistrovství Evropy dragsterů
 
  
Michal Ponca
  
Otto Knebl

   

 

Kompletní fotogalerii naleznete Z D E .........

 

 

 

 

Další články sekce