KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MM SR SUPERMOTO VYŠKOV 30.5.2009

Text: P.Z., Foto: P.Z.
MM SR SUPERMOTO  VYŠKOV  30.5.2009
01.06.2009
 

Slovenský mistrák poprvé na Moravě.

Opuštěná letištní plocha nedaleko Vyškova se stala o víkendu dějištěm dalšího dílu ze seriálu mistrovství Slovenska v SUPERMOTU.

Pořadatelům se podařilo vytvořit ze starých pneumatik na zapomenutém letišti docela zajímavou, zamotanou trať. Terén složený  z dvojáku pěkné lavice, odskoků a klopených zatáček dělal vrásky na čele mnoha závodníkům. Závod se tentokrát konal netradičně v sobotu. A tak už v pátek obsazovali depo závodníci ze Slovenska, Česka a Maďarska. Páteční počasí tréninkům přálo, slunce svítilo celý den. Ovšem celou noc na sobotu pršelo a znemožnilo tak průjezd terénem.
Sobotní kvalifikace a závod se jel tedy bez terénu. Ale na zablácení motorek a krkolomné pády stačil malý přejezd přes blatíčko. První série závodů se jela na mokrých pneumatikách, ale už druhá runda byla úplně suchá a jelo se na plno.
V kategorii Prestige kraloval domácí Tomáš Trávníček a Miloslav Řihák. Ti sváděli nádherné souboje s jezdci týmu Hardbike, Jiřím Bočkem a Vítem Janouškem. Boj o první místo mezi Bočkem a Trávníčkem byl ozdobou druhé rozjížďky.
V Open si rezervoval první místo Maďar Benjamin Onodi a o další místa si to rozdali Lukáš Ducháček s překvapením těchto závodů Petrem Šmídem. Ten jel na malých kolech poprvé a nečinilo mu to žádný problém. Ač mladý a nezkušený, vyplatil staré kozáky jako nic.
Závody se nakonec i přes nepřízeň počasí vyvedly.

Další články sekce