KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Moto2 testy Valencie - čtvrtek

Foto: Kawasaki
Moto2 testy Valencie - čtvrtek
10.12.2009
 

Na okruhu ve Valencii dnes pokračovaly v přípravě na sezonu i nové stroje Moto2.

Stejné týmy jako ve středu, byly na dráze i dnes. Ale došlo i k několika zajímavým výměnám. Například jezdci Asparova týmu testovali opět stroje BQR, ale několik kol absolvovali i na strojích Kalex a Mike di Meglio navíc také na klasickém supersportu. Julian Simon si nechal pro dnešní den na stroji BQR vyměnit pérování, když včerejší Showu dnes nahradilo tlumení od Ohlins. „Tahle změna mi dovolila v některých zatáčkách jezdit rychleji, v jiných jsem byl naopak pomalejší,“ říká Julian Simon na dnešní den, kdy si také vyzkoušel stroj Moto2 německé firmy Kalex a týmu Sita Ponse. „K závěru jsem zkoušel stroj Pons Kalex a ten se mi celkem líbil. Byly to dva dobré dny, které měli cíl přivyknout si na čtyřtakt. Pomalu si na to zvykám, každým vyjetím je to lepší a lepší,“ doplnil jezdec, jenž končil po 64 kolech na čase 1:37,7.

Jeho týmový kolega Mika di Meglio prakticky celý den jezdil na klasickém supersportu Yamaha YZF R6. Ale nakonec stejně jako Simon zajel posledních 5 kol na motocyklu Pons Kalex. „Byl to pozitivní den,“ hodnotil svou práci di Meglio po sedmdesáti kolech a s konečným časem 1:38,4. „Jezdil jsem na supersportu a trochu víc jsem pochopil, jak jezdit na čtyřtaktu. Nakonec jsem si také vyzkoušel Pons Kalex, který se mi opravdu líbil. Naštěstí nedošlo k žádným incidentům a já se mohl celý den soustředit pouze na mou jízdu.“

Vedle Asparových jezdců testovali opět i týmy BQR, Italtrans STR, Tech3, Pons Kalex a také náš Karel Abraham, který podle informací španělského serveru motociclismo.es testoval s britským strojem FTR, což znamená, že jeho Aprilie Moto2 vybavená supersportovým motorem Honda, připraveným královéhradeckým týmem Intermoto Czech, je stále zamčená a je na ní továrnou z Noale zakázáno jezdit.

Navzdory tomu, že tento test měl být pouze dvoudenní, bude většina přítomných týmů pokračovat v testování i zítra, tj. v pátek.


Další články sekce