KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Moto2 testy Valencie - pátek

Foto: FTR
Moto2 testy Valencie - pátek
11.12.2009
 

Dvoudenní test pokračoval třetím dnem.

Třetí den testování na okruhu ve Valencii přinesl další tři zájemce o stroje FTR Moto2. Po Karlu Abrahamovi, který si motocykl modelového označení M209 vyzkoušel včera, jezdili dnes s tímto strojem i poslední tři Mistři světa třídy 125 ccm Julian Simon, Mike di Meglio a Gabor Talmacsi.

„Tento model je postavený především pro zkoušky a vývoj,“ říká Steve Bones, ředitel společnosti FTR. „Nyní jsme dostali mnoho informací, jak motorku vylepšit. Nějaké zásahy budou velké, nějaké naopak menšího charakteru. Příští rok už představíme opravdový závodní stroj.“

Mike di Meglio a Julian Simon, během těchto tří testovacích dní jezdili na třech různých motocyklech, když před dnešním testem FTR absolvovali dva dny se stroji BQR a Kalex, který si také vyzkoušel náš Karel Abraham a Hector Faubel. Se strojem Kalex navíc jezdili i oba piloti týmu Pons Kalex Axel Pons a Sergio Gadea. „Vždy, když jsem vyjel, tak jsem se cítil fyzicky silnější. Cítím, že jsem udělal pokrok a navíc i dosáhl přijatelného času, když uvážím, že tohle je úplně nový motocykl,“ říkal Axel Pons, který teprve nedávno podstoupil operaci starého zranění.

Testování Moto2 pokračuje příští týden na okruhu Almeria, kde by měli opět jezdit jezdci toužící po stroji Kalex a FTR. Tento test se odehraje ve dnech 14. – 15. prosince 2009.


Další články sekce