KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MotoGP do Maďarska

Tisková zpráva Dorna Sports a Miloš Urbánek
MotoGP do Maďarska
24.07.2008
 

Majitelé práv na pořádání závodů Grand Prix, tedy společnost Dorna Sports, podala k FIM návrh na doplnění Grand Prix Maďarska do kalendáře závodů v roce 2009.

Ve středu ráno bylo v budapešťském Kempinski Hotel Corvinus zveřejněno prohlášení o zařazení Grand Prix Maďarska do kalendáře závodů pro rok 2009. Prohlášení učinil za společnost Dorna Sports její ředitel, pan Carmelo Ezpeleta, maďarský ministr rozvoje a ekonomiky, pan Gordon Bajnai, pan Dr. Ivan Rona z Magyar Turizmus Zrt., což je společnost vlastnící v Maďarsku práva na pořádání závodů a jako zástupce firmy najaté pro stavbu okruhu prezident společnosti Sedesa Construction, pan Vicente Cotino.

Zcela nový okruh bude stát nedaleko jezera Balaton a jeho vlastníkem bude zcela nová společnost Balatonring Zrt., kde bude mít 30% podíl Magyar Turizmus Zrt. A 70% podíl španělská společnost Worldwide Circuit Management S.L.

Nedaleko hlavního města Maďarska Budapešti tedy vyroste třetí závodní okruh, přičemž nedaleko Balatonu to bude po Pannoniaringu již druhá závodní dráha.


Další články sekce