KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MotoGP proti TT na Manu

Foto: Honda
MotoGP proti TT na Manu
31.07.2009
 

Možná se to někomu bude zdát divné, ale skutečnost je taková, že v jeden termín se na britských ostrovech pojedou dva nejsledovanější závody pro nejen tamní fanoušky.

Grand Prix Británie 2010 se bude konat na okruhu Silverstone od 4. června do 6. června 2010. Slavný závod na přírodním okruhu Tourist Trophy Isle of Man pak od 29. května do 12. června 2010. Oba závody si tedy termínově kolidují a pokud pravděpodobně Dorna neustoupí ze svého termínového požadavku (na Manu je tento termín mnoho desetiletí tradičním), dojde k tomu, že člověk, který bude chtít vidět obě záležitosti, bude muset zůstat sedět pouze doma u televizních přijímačů, v opačném případě se pak rozhodnout, jaký závod mu je bližší.

Samozřejmě, že kalendář MotoGP 2010 (publikovali jsme jej ZDE...) je pouze předběžný, ale i tak se člověk musí zarazit nad tím, že pořadatelům britské MotoGP je zcela jedno, že se ve stejném království jede ve stejném termínu jiný, také velmi slavný a sledovaný závod. Otázka tedy zní: proč? Je totiž zcela jasné, že oba závody by přišli o jinak tradiční publikum.


Další články sekce