KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MotoGP Sunday Guide

Foto: Ducati Corse
MotoGP Sunday Guide
08.11.2009
 

Gran Premio Generali de la Comunitat Valenciana a několik zajímavostí krátce před startem posledního závodu sezony.

* Casey Stoner získal potřetí v této sezoně pole position (po kvalifikačním vítězství v Kataru a Austrálii). V předchozích dvou případech pokaždé dokázal z pole position vyhrát i závod. Pokud se mu to podaří i dnes, stane se jediným jezdcem této sezony, který dokázal vyhrát tři závody v jedné řadě.

* Dani Pedrosa, který ve Valencii vyhrál závody již ve všech třídách, bude podesáté v letošní sezoně startovat z první řady.

* Poprvé v letošní sezoně se žádný jezdec s motocyklem Yamaha nekvalifikoval na první nebo druhé místo startovního roštu.

* Jorge Lorenzo se kvalifikoval do první startovní řady pošestnácté v letošních sedmnácti závodech.

* Valentino Rossi bude od GP Itálie poprvé startovat z jiné, než první řady. Okruh Valencia je jedním ze čtyř okruhů, kde Rossi ještě s motocyklem MotoGP 800cc nevyhrál.

* Páté místo Colina Edwardse v kvalifikaci je jeho nejlepším výsledkem této sezony, toto umístění letos ovšem získal již sedmkrát před Valencii.

* Nicky Hayden je na startu šestý, což je jeho nejlepší kvalifikační výsledek od GP San Marina.

* Na sedmé pozici na startu je Randy de Puniet, který ve Valencii vyhrál závod GP 250cc v roce 2003.

* Jezdec Yamaha startující na divokou kartu, tedy Ben Spies, se kvalifikoval 9. časem, ale je pouze o jedinou sekundu pomalejší, než nejlepší jezdec Yamahy Jorge Lorenzo.

* Pokud Chris Vermeulen dokončí závod do 15. místa, stane se jediným jezdcem této třídy, který bude bodovat ve všech sedmnácti závodech této sezony.


Další články sekce