KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Motorky se stěhují do Mostu

Tisková zpráva Autodromu Most
Motorky se stěhují do Mostu
22.07.2008
 

Vzhledem k tomu, že počet jezdců, přihlášených do jednotlivých kubatur oficiálního Mistrovství Evropy silničních motocyklů, byl skutečně velice nízký, podnik, který se v Mostě měl jet na začátku července, byl zrušen. První velký motocyklový víkend se tak bude konat ve dnech 25. 27. července pod názvem UEM Alpe Adria Championship 2008.

Letošní dvacátý sedmý ročník prestižního motocyklového klání začínal jako zájmové měření sil motocyklistů především z alpsko - adriatických zemí a původně měl status poháru. Se stoupající prestiží a množstvím startujících špičkových jezdců došlo k jeho oficiálnímu přesunu do kategorie mistrovských podniků pod záštitou Evropské motocyklové unie UEM. Neúčastní se jej jezdci pouze z jižní Evropy, jak by se mohlo zdát podle názvu, nýbrž z celého starého kontinentu a značka Alpe Adria jich dnes láká dokonce mnohem víc, než zmíněné oficiální Mistrovství Evropy.

Starty v rámci závodních víkendů UEM Alpe Adria Road Racing Championship jsou přihlášeným jezdcům započítávány zároveň jako starty v republikových šampionátech. Součástí mosteckého podniku je tak i Mezinárodní mistrovství České republiky silničních motocyklů ve třídách 125 cc GP + 125 cc Sportproduction, Superbike, Supersport, Superstock 600 a Superstock 1000. A aby výčet pořádaných kategorií byl zcela uzavřen, jede se i pokračování Přeboru České republiky ve volných třídách do 600 ccm a nad tuto objemovou hranici.

V rámci Mistrovství České republiky se čeští fanoušci mohou těšit na četné souboje nadějných domácích jezdců. Ve třídě 125ccm GP bude bojovat Karel Pešek, mladší bratr Lukáše Peška, s obhájcem titulu mistra republiky Michalem Práškem, či Jakubem Kornfeilem, účastníkem seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cup. Třída Supersport zase nabídne bitvu Radka Rouse s Jiřím Brožem. Šestistovkovým Superstockům letos zatím kraluje Václav Bittman, jenž přestoupil ze třídy Supersport. Na paty se Bittmanovi snaží šlapat Jiří Brož a Igor Kaláb. V litrových superstocích udává tempo Kamil Prager, Superbiky zatím vede Jiří Dražďák.

Je zcela jisté, že ve všech kategoriích bude v Mostě na co koukat. Kategorii Superbike bude podle všeho dominovat  legendární rakouský jezdec Andreas Meklau, od nějž je očekáván i atak na stávající traťový rekord v kategorii motocyklů.

Startovní listiny jsou každopádně skutečně bohatě naplněny a motocyklový víkend Alpe Adria slibuje hodně napínavou podívanou.

Už ve čtvrtek a v pátek se konají kvalifikace a závody Přeboru ČR. Přesněji řečeno, v pátek v 16 hodin a 20 minut startuje kubatura do 600 ccm a jezdci startující na strojích s motory nad tuto objemovou hranici se utkají od 17 hodin a 15 minut. Oba závody se jedou na deset mosteckých kol. Od sobotní deváté hodiny pak začínají oficiální měřené tréninky jednotlivých tříd republikového a Alpe Adria mistrovství. Odpoledne se pak jedou druhé kvalifikace. První nedělní závod pak odstartuje ve 12 hodin a 5 minut.


Další články sekce