KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS Endurance Qatar závod

Text a foto: Petr Štola
MS Endurance Qatar  závod
08.11.2008
 

Rakouská Yamaha vítězí v posledním závodě vytrvalostní sezony, Jakub Smrž pomohl slovenskému týmu Martina Kuzmy k historickému výsledku.

Skvěle vstoupil do závodu slovenský tým Maco Moto Racing, který poslal na start našeho Jakuba Smrže. Ten po startu sice klesl v úvodním kole o jedno místo, tedy na sedmou pozici, ale již po dvou dalších kolech dýchal na záda bývalému jezdci královéhradeckého Intermota Matthieu Lagrivemu, jenž po zranění Vincenta Phillipeho dostal šanci rozjíždět závod pro tovární tým Suzuki. Kuba jezdil více jak deset kol v těsném kontaktu s francouzskou hvězdou tohoto světového šampionátu. Lagrive štván „jihočeským expresem“ však v 16. kole chyboval a havaroval. Zcela zničil motocykl a s definitivní platností ukončil pro tovární SERT letošní sezonu.

Náš jezdec poté vedl slovenskou Yamahu R1 ve stabilním tempu nízkých 2:03 až k dvacetisekundovému náskoku na čele celkového pořadí, kde Maco Moto Racing zůstal bezmála tři úvodní hodiny, než ho předjel Yamaha Austria Racing Team, kde se v závodě střídala slovinsko-australsko-britská trojice Igor Jerman, Steve Martin a Steve Plater. Ta si postupně vytvořila náskok dvou kol. V závěrečné hodině poté v době, kdy na slovenském motocyklu sedět Rakušan Thomas Hinterreiter, se na Yamahu s číslem 14 dotáhl do té doby na třetím místě jedoucí stroj týmu Yamaha Folch Endurance, který 35 minut před koncem závodu šel na druhou pozici.

V posledním letošním závodě Mistrovství světa Endurance nakonec zvítězil Yamaha Austria RacingTeam, který o 3 kola porazil tým Yamaha Folch Endurance. Třetím místem si historické umístění vybojoval slovenský tým Maco Moto Racing, v jehož barvách skvělou práci odvedl český jezdec Jakub Smrž.

BLAHOPŘEJEME!!!

Doha – závod (8 hodin)
  1. Yamaha Austria RacingTeam (Yamaha) 226 kol
Jerman, Martin, Plater

  2. Yamaha Folch Endurance (Yamaha) -3 kola
Ribalta, Vallcaneras

  3. Maco Moto Racing (Yamaha) -4 kola
Pridmore, Hinterreiter, Smrž

  4. Bolliger Team Switzerland (Kawasaki) -5 kol
Morillon, Muff, Saiger

  5. RMT 21 Racing (Honda) -5 kol
Vos, Vehniainen, Seidel

  6. Q.E.R.T. IJT (Suzuki) -5 kol
Al Naimi, Al Mannai, Delhalle

  7. 18 Sapeurs – Pompiers (Suzuki) -6 kol
Molinier, Savary, Al Malki

  8. RT Racing Team Motovirus (Suzuki) -6 kol
Devoyon, Chevre, Jond

  9. Team LTG 57 (Yamaha) -9 kol
Lalevee, Leblanc, Huvier

10. Team Endurance Moto 45 (Suzuki) -9 kol
Jaulneau, A. Lagrive, Parisse


Další články sekce