KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS Factory Racing odstartoval rok 2009

Text a foto: Petr Štola
MS Factory Racing odstartoval rok 2009
23.01.2009
 

Česko-maďarský tým MS Factory Racing zahájil finální část přípravy na sezonu 2009.

Matěj Smrž, nová akvizice Mistrovství světa Supersport, dnes zahájil finální část přípravy na svůj debut v Mistrovství světa supersport. Dva testovací tréninky, které byly pořadatelem pro tuto třídu připravené, však náš jezdec moc nevyužil. Dopolední, mokrou část zcela vynechal, v té odpolední poté mnoho kol nenajezdil.

„Hodně jsem toho nenajezdil, protože jsme dělali na motorce,“ komentoval dnešní den Matěj Smrž, který vždy poté, co vyjel z boxů, objel maximálně dvě kola a opět zajel ke svým mechanikům, kteří pracovali na jeho stroji Triumph Daytona 675.

O mnoho více toho nenajezdil ani jeho týmový kolega Pawel Szkopek z Polska, který také zcela vynechal dopolední část a odpoledne najezdil během 1,5 hodinové doby pouze 14 ostrých kol. Přesto dokázal nakonec skončit na 17. místě výsledkové listiny, kde až za ním skončilo několik hvězd tohoto šampionátu, jako například Robbin Harms, či Mistr světa Fabien Foret.

„Já jsem spokojený,“ říká Pawel Szkopek. „Jsem tady poprvé, takže se učím. Stále to zavírám dřív, musím se ten okruh nejprve naučit, takhle přemýšlím kde brzdit. 17. místo, ale i ten čas, je dobré. Na rozdíl, od těchto lidí, kteří tady jeli již závod, jsem tu poprvé a to mě limituje. Motorka funguje dobře, takže po dnešním dni je spokojenost.“


Další články sekce