KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS FMX v Ostravě se blíží

Text: Lucie Havlíčková
MS FMX v Ostravě se blíží
23.10.2009
 

Mistrovství světa ve freestyle motokrosu se nezadržitelně blíží. Ve dnech 6. a 7. listopadu 2009 bude hostit závod Night of the Jumps ostravská ČEZ Aréna.

Divákům se zde představí aktuální lídr MS Remi Bizouard z Francie. Chybět nebudou ani další závodníci TOP 9 v čele s českým showmanem Liborem Podmolem, který ztrácí na celkovou třetí pozici pouhé tři body. Podmol počítá s výhodou domácího prostředí, ze kterého hodlá vytěžit maximum. Do startovní listiny se vešla ještě další dvě česká jména: Petr „Pilník“ Pilát a Aleš Liemann, při jejichž jízdách se bude divákům také jistě tajit dech a tuhnout krev v žilách. Kdo se však dokáže probojovat do závěrečného finále rytířských FMX soubojů, zůstává prozatím zahaleno rouškou tajemství.

Zaručeným tahákem, který zvedne diváky ze sedadel, bude double backfliper Scott Murray z USA. „Scott Murray podepsal smlouvu na 50 000 USD, která navíc zahrnuje 4 letenky, a tak je jeho exhibiční účast v Ostravě oficiálně podložená,“ prozradil pořadatel Dušan Sekerka.

 Dvaatřicetiletý Američan si jistě v ČR přijde na své, neboť miluje burácející davy fanoušků a krásné ženy, kterých bude v ČEZ Aréně dostatečný počet. Scott Murray sám o sobě říká, že je pouhým „dělníkem“ freestyle motocrossu, čímž chce vyzdvihnout ostatní borce, kteří se zúčastňují seriálu mistrovství světa. Tvrdí totiž, že díky zaměření na double backflip nezvládá ani třetinu toho, co do svých jízd běžně zařazují ostatní freestyleři. Je přitom jedním ze tří světových freestyle motokrosařů, kteří se specializují výhradně na double backflip. Jeho první tréninky double backflipu do foam pitu (molitanová jáma) spatřily internetové světlo v roce 2007. V tomtéž roce se double backflipem prezentoval na X Games. Jeho pokus skončil nehodou. Bezchybně dotočeným double backflipem se blýskl až v roce 2008. Poté následoval další pád v dějišti australských X Games. Scott Murray je odhodlaný představit double backflip nažhaveným návštěvníkům ostravské ČEZ Arény.

Jednotlivé jízdy odlehčí soutěž o nejlepší skok s položením motocyklu ve vzduchu na placku – tzv. Best Whip a skok do výšky. Diváci nezůstanou nejspíš ochuzeni o závěrečnou „Train Show“, která je vždy parádní doplňkovou podívanou, neboť jezdci těsně za sebou postupně najíždějí na rampu a protahují jeden trik za druhým.

Doprovodný program nabídne exhibice BMX, MTB a pitbike riderů. Celou show efektně podtrhnou odborníci na pyrotechniku a světelnou projekci. Zejména pánskou část publika rozpálí cheerleaders. A ani lovci autogramů nepřijdou zkrátka a dostanou šanci rozšířit sbírky podpisů. Celou show ukončí after party.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketportal. Místenkový lístek pořídíte za 500,- Kč a volnou vstupenku za 400,- Kč.


Další články sekce