KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS Racing na Brands Hatch

Tisková zpráva týmu MS Racing
05.08.2008
 

Do závodu v Anglii na okruhu Brands Hatch nastupovali naši jezdci z 11. místa (Matěj Smrž) a místa 14. (Barry Burrell). Celý víkend tým usilovně pracoval na nastavení nové Hondy Fireblade se kterou na tomto okruhu neměl MS Racing žádné zkušenosti.

Opravdu se dařilo a to tak, že Matěj v nedělním ranním Warm-upu dokázal vyhrát a to skoro o dvě vteřiny před druhým Robertsem na stroji Ducati 1098R. Tento Warm-up se jel na mokru a všichni z týmu doufali, že počasí a situace zůstane stejná i pro závod.

Na závod trať osychala a bylo možné použít tři druhy pneumatik. Suché, mokré nebo tzv. intermedia (něco mezi suchou a mokrou pneumatikou). Barry zvolil zlatý dobrý střed pro přední i zadní kolo, Matěj sázel více na mokro a obul dopředu mokrou pneumatiku a dozadu intermedii.

Závod se vyvíjel opravdu dobře pro české barvy, Mates dokázal z jedenáctého místa neuvěřitelně odstartovat a po prvním kole se hned usadil na třetím místě za Italem Baioccem na Kawě a Francouzem Bergerem na stejném stroji Honda CBR1000RR Fireblade. Tuto pozici držel až do devátého kola závodu. V tomto kole už ale přední mokrá pneumatika nevydržela tempo a Mates se odporoučel k zemi.

Jeho týmový kolega Barry Burrell odstartoval vlažneji, v prvním kole byl třináctý. Závod vypsaný na 14 kol zvládl výborně a postaral se o další body pro jihočeský tým MS Racing, když skončil na skvělém sedmém místě. Tým MS Racing opět dokázal, že patří mezi TOP TEN týmy evropských Superstocků. Po sedmi závodech se ještě nestalo, aby alespoň jeden z jezdců neskončil v první patnáctce bodovaných jezdců.


Další články sekce