KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS Racing v Doningtonu

Tisková zpráva týmu MS Racin
MS Racing v Doningtonu
11.09.2008
 

Uplynulý víkend náš tým, po měsíční pauze, pokračoval v boji o mistrovské body ve třídě FIM Superstock Cup 1000 a opět to bylo, po závodě v Brands Hatch, na anglické půdě. Tentokrát na krásném okruhu Donington Park.

Voda, voda, voda a nic než voda. Takto by se dalo jednoduše popsat, jak asi v Anglii probíhal celý závodní víkend. Poprvé a všichni také doufají, že naposledy, od čtvrtka až do neděle pouze pršelo. Pro Barryho domácí závod a pro Matěje jeho oblíbené podmínky. Každý by si mohl myslet, že MS Racing pojede domu pouze s dobrými výsledky obou svých jezdců.

Opak byl pravdou. Barrymu voda ani trochu nesvedčila a po prvním kvalifikačním tréninku ani nesplňoval časový kvalifikační limit. V druhé kvalifikaci, kde bylo vody o něco méňe, už ale porychlil a pro start do závodu si vybojoval patnáctou příčku. Náš český zástupce Matěj Smrž zase celý víkend bojoval s nachlazením a jak sám říkal, jeho výsledky nemohly být stoprocentní. Na start se postavil na konec třetí řady a to na dvanácté místo.

Start do samotného závodu se oboum našim jezdcům povedl a do první zatáčky najížděli za hranicí desátého místa. V první zatáčce po startu ale došlo k pádu itala Cortiho a na to bohůžel doplatil Matěj Smrž, který se už padajcímu jezdci nedokázal vyhnout. Barry Burrell začínal závod na místě sedmém a celých dvanáct kol si také tuto pozici držel. Až v posledním kole závodu ho dva soupeři předjeli a dokončil tak na místě devátém. I přes smůlu, která nás potkala v podobě nedojetí Matěje, může být tým s výsledkem spokojen. Opět dokázal, že jako tým patří v této prestižní třídě do tzv. TOP TEN. Po osmi závodech z deseti Matějovi zůstává celkové 8. místo a Barry svým výsledkem poskočil na celkovou 12. příčku.


Další články sekce