KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS v trialu družstev Darfo Boario Terme (I)

Ilustrační foto: Repsol YPF
MS v trialu družstev  Darfo Boario Terme (I)
21.09.2009
 

Španělský tým obhájil vítězství ve světové kategorii, mezi ženami se radovaly britské ženy, náš tým v kategorii inter neobhájil vítězství.

V italském Darfo Boario Terme proběhl letošní světový šampionát družstev v trialu. Absolutním vítězem a Mistrem světa pro letošní rok, se stal dle předpokladů tým Španělska, který ve složení Adam Raga, Toni Bou, Jeroni Fajardo a Albert Cabestany porazil rozdílem třídy všechny své soupeře.

 
 REKLAMA
 
BikeIn je specialista na prodej oblečení na motorku a moto doplňků pro vylepšení a údržbu vaší motorky. Prodává bundy na motorku, moto boty, helmy na motorku a další motorkářské oblečení.
 
 
Zatímco mezi muži bylo vše jasné od začátku soutěže, mezi ženami se bojovalo až do poslední sekce. O jediný trestný bod se potřetí v historii radovaly ženy z Velké Británie, které na 2. pozici odsunuly obhájkyně titulu, mladé Španělky.

V kategorii „Inter“ svedli boj o vítězství naši muži, kteří obhajovali loňské vítězství, s muži Německa. Náš tým, bojující ve složení Martin Křoustek, Jirka Svoboda, Pavel Balaš a Jirka Fikejz, vyhrál první kolo o osm bodů před německým družstvem. Ve druhém se také vše odehrávalo na výbornou a česká státní reprezentace směřovala k obhajobě své pozice. Do poslední sekce naši chlapci vstupovali se sedmibodovým náskokem, stačilo tedy podat jinak v závodě standardní výkon a třeba i zopakovat „dvojku“ z prvního kola. Bohužel krizový scénář došel svého naplnění a Češi 18. sekci druhého kola dali za 7 trestných bodů. Výsledkem byla bodová shoda s německým týmem, pro jehož vítězství nakonec hrálo více sekcí projetých za nulu. Náš tým tedy skončil na 2. pozici. Třetí místo si z Itálie odvezlo Norsko.

MS v trialu družstev – Darfo Boario Terme (I)
Kategorie Word:
1. Španělsko – 25 tr. bodů
2. Velká Británie – 90
3. Itálie – 159
4. Francie – 203
5. USA – 330

Kategorie Inter:
1. Německo – 48 tr. bodů (92x 0)
2. ČR – 48 (85x 0)
3. Norsko – 66
4. Finsko – 69
5. Švédsko – 77

Kategorie Ženy:
1. Velká Británie – 9 tr. bodů
2. Španělsko – 10
3. Německo – 21
4. Francie  – 53
5. Norsko  – 66

Další články sekce