KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. července do 1. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mugello je Rossiho výsostné území

Text: Jiří Mikšík, Foto: Yamaha
Mugello je Rossiho výsostné území
29.05.2008
 

Celkem šestkrát po sobě vyhrál Valentino Rossi v Mugellu závod královské kubatury MotoGP a o víkendu má nyní možnost vyhrát zde posedmé.

 

 

Vítěz 90-ti závodů Grand Prix Valentino Rossi se vrací na domácí trať jako vedoucí muž šampionátu a to na trať, kde ještě ve třídě MotoGP neprohrál !!!

Je to opravdu tak, když byly 500-kové dvoutaktní rakety poslány do muzea k zaslouženému důchodu a nahradily je silnější motocykly kubatury MotoGP, tak se vítěz v Mugellu hmenoval vždy Valentino Rossi.

A každý z jeho velkých soupeřů už poznal Valentinovu sílu na tomto okruhu. Ať už to byl Max Biaggi v letech 2002 a 2005 nebo Loris Capirossi v letech 2003 a 2006. V roce 2004 to byl Sete Gibernau, který s famózním Italem prohrál o 75 tisícin vteřiny.

A vloni to byl mladý Španěl Daniel Pedrosa, který poznal na vlastní oči sílu Valentinova domácího prostředí což dokumentuje snímek.

Těžko si také dokáže někdo představit, že by zde závěrečnou kapitolu po závodě měl hrát někdo jiný než tento mistr gagů a překvapení z Tavullie. "Mugello je můj oblíbený okruh, to ví každý. Vyhrál jsem zde šestkrát a chci v neděli vyhrát posedmé.", říká už dopředu Valentino Rossi a tím pochopitelně i psychicky deptá své soupeře. 

"Okruh je rychlý a plynulý, a my dobře víme, že zde Yamaha funguje velmi dobře. To znamená, že už od prvního tréninku budme hodně rychlí. A doufejme, že vydrží i pěkné počasí, aby mohla být po závodě i pravá italská party:", je si hodně jistý vítěz z Le Mans a vedoucí muž šampionátu, tedy "The Doctor".

 


Další články sekce