KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Muž o kterém se mluví: Ruben Xaus

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati
Muž o kterém se mluví: Ruben Xaus
05.07.2008
 

Španělský \"král pádů\" Ruben Xaus se svým vítězstvím v Misanu a podepsáním tovární smlouvy s BMW na 2009 opět stal hodně diskutovanou osobou v motoristických médiích.

A proč podepsal Ruben Xaus právě u BMW a nezůstal u Ducati.?

Vždyť nabídka od týmového šéfa Ducati - Sterilgarda Marco Borcianiho zde byla: "Při brněnském testu jsem mu řekl, pokud mi garantuje pro rok 2009 tovární motocykl, tak zůstanu. To ale Borciani garantovat nedokázal".

A Ruben Xaus dále pokračuje: Moje změna k BMW nemá nic společného s penězi. Jde jen o to, že mohu jet tovární motocykl. A vůči týmu Sterilgarda nemohu říci nic špatného, ba naopak. Je to opravdu jen o té tovární motorce". Faktem je, že si Xaus celý rok stěžoval u Ducati, že jeho tým nedostává žádné nové díly.  

"Výchozí pozice pro privátní týmy je stejná, jako pro náš tovární tým. Jen to nedokáží využít", oponuje Davide Tardozzi, týmový šéf továrního týmu Ducati - Xerox, vždy když přišla řeč na toto ožehavét éma.

A kdo bude jeho týmovým kolegou? "Bylo by pěkné, kdyby to byl Troy Corser", říká 11-násobný vítěz závodu WSBK. "Je to velmi dobrý typ, jsme skoro stejně vysocí a navíc se známe. A mohl by ode mne převzít aspoň trochu mého španělského temperamentu."

A jak vidí Ruben Xaus svou budoucnost: "Mám bezvadnou ženu, sladkou dceru a druhé dítě je na cestě. Jediné, co mi chybí, je titul mistra světa. A pro to, abych ho získal, udělám vše."

 


Další články sekce