KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Může být letošní Kawasaki konkurenceschopná?

Moto-Racing.cz
Může být letošní Kawasaki konkurenceschopná?
02.03.2009
 

Marco Melandri byl první den testování druhým nejlepším jezdcem nočního snažení. Může takto pokračovat ve své práci?

Melandri pilotoval stroj Hayate, což samozřejmě není nic jiného, než nový model motocyklu Kawasaki ZX-RR. Pod slovem nový, si ovšem představte stejný motocykl, jaký jsme viděli v loňské sezoně MotoGP, jen doplněný o materiál a komponenty roku 2009, jenž byly použity již při soukromém testu Kawasaki na okruhu Phillip Island.

Melandri byl včera nejpilněji testujícím jezdcem, což je pochopitelné. Ital ztratil test v Sepangu a tak je pro něj důležitý každý absolvovaný kilometr. Melandri s motocyklem, jenž má nový podvozek a motor vylepšený o poznatky právě italského pilota, ale i Američana Johna Hopkinse, kteří stroj poprvé zkoušeli při loňských testech ve Valencii, zajel svůj nejlepší včerejší čas v hodnotě 2:00,867, což bylo pouze o necelé dvě desetiny pomalejší, než čas Nickyho Haydena na silném stroji Ducati Desmosedici GP9.

„Tahle motorka je úplně jiná, než ta loňské,“ říká Marco Melandri. „Motor vypadá sice stejně, ale rozhodně je lepší podvozek. Ten je úplně jiný, je to jako rozdíl mezi dnem a nocí. Celkový pocit z téhle motorky mám dobrý. Zajel jsem jen několik kol, ale mohl jsem vidět, že technici během zimy pracovali opravdu velmi tvrdě.“


Další články sekce